Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > cyklistika

SILVER CUP - Ve Dvoře Králové se schyluje k unikátnímu cyklisticko-pivnímu klání

Redakce / 13.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
Závodníci musí prokázat jak výjimečnou cyklistickou kondici, tak i schopnosti pojmout do svých útrob 2,5 litru piva. Vyhrává ten, kdo nejrychleji přijede na jakémkoli kole (bez motoru) libovolnou trasou do restaurace U Šulců - (pro starší U Silvera) v Záboří a vypije pět piv.
 

FOTOGALERIE - SILVER CUP - Ve Dvoře Králové se schyluje k unikátnímu cyklisticko-pivnímu klání

První ročník unikátního dvojboje v jízdě na kole a pití piva startuje v sobotu 24. srpna ve 14 hodin na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem a cílem je kultovní hospoda U Šulců v Záboří známé pod názvem U Silvera. 

Kontakt na pořadatele: Petr Bořek - 603 146 553
Připojte se k události na Facebooku

Prezentace je již od 13 hodin. Vyhrává ten, kdo nejrychleji přijede na jakémkoli kole (bez motoru) libovolnou trasou do cíle a vypije pět Krakonošů. V ceně startovného 200 korun je pět soutěžních piv. Nejlepší získají pohár a poukaz na pivo v hospodě U Šulců. 

Protože takto krátké propozice vyvolávají více zvídavých otázek než odpovědí, dovolili jsme si organizátory vyzpovídat.

Kde se mohu k závodu registrovat?

Registrace bude probíhat pouze v den startu, od 13 hodin na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové.

Jak vás organizátory napadlo udělat závod zrovna k Silverovi?

Často tam jezdíme, v létě na kole, v zimě na běžkách. Záboří je zkrátka naše srdcovka a považujeme to za místo s úžasnou atmosférou, tak trochu mimo civilizaci. Nápad se zrodil přímo ve svatyni U Šulců, pozdě navečer nad půllitrem piva. Přemýšleli jsme, jak oba naše koníčky – pivo a kolo – zkombinovat. V tom si k nám přisedl pán výčepní Šulc, slovo dalo slovo a Silver Cup byl na světě. Cyklistických závodů je všude okolo hodně, chtěli jsem udělat výjimečnou soutěž bez složitých pravidel, které se může zúčastnit každý, kdo umí jezdit na kole a umí pít pivo. Nevíme o tom, že by se u nás ani jinde v Evropě podobný cyklisticko-pivní dvojboj konal.

Bude závod rozdělen na horská a silniční kola?

Nebude. Účastníci mohou jet na jakémkoli kole s výjimkou elektrokol. I když nejkratší trasa vede po silnici, vyrazit na silničním kole příliš nedoporučujeme. Kdo zná cestu do Záboří, asi chápe proč. Cesta je místy hodně rozbitá a opravdu bychom nechtěli, aby závodníky ze Silver Cupu vyřadil defekt.

Proslýchá se, že by snad trasa v den závodu mohla i mít zcela nový asfalt. Věříte tomu?

Doufáme, že k rekonstrukci skutečně dojde, aby do kouzelné hospody U Šulců mohli lidé přijet i na silničním kole. Nejenom na závod, ale kdykoliv. Silničářům je tahle hospoda v bývalých Sudetech kvůli špatné silnici pořád tak trochu zapovězena, což je škoda. O opravě tankodromu z Komárova do Záboří se v minulosti mluvilo už několikrát a nikdy k ní nedošlo. Necháme se překvapit. Jsme připraveni na všechny varianty. Pokud by se rekonstrukce stihla ještě před závodem, tak to samozřejmě může hrát důležitou roli při zvolení správného kola a plášťů.

Bude závod rozdělen na nějaké kategorie? Ženy, muži, děti, věk?

Kouzlem Silver Cupu je, že se ho může zúčastnit opravdu každý na jakémkoli kole, jakéhokoli věku i pohlaví a může si vybrat trasu, která mu nejvíc vyhovuje. V našem závodě jsou si všichni rovni, nechceme nikoho omezovat. Soutěží se v jediné kategorii „open“ a vyhraje zkrátka ten nejlepší. I když závod cílí hlavně na pány, tak určitě na startu uvítáme i ženy a slečny. Protože nezanedbatelnou součástí Silver Cupu je pití piva, tak děti se samozřejmě účastnit nemohou. Ale každopádně se mohou přijet podívat jako doprovod, protože u Silvera se točí i výborná limonáda.

Partneři akce- Pivovar Krakonoš
tradiční podkrkonošský pivovar 
- Serpentina
projekt věnovaný silniční cyklistice, kopcům, horám a stoupáním (nejen) ve východních Čechách.

- hostinec U Šulců
oblíbený cíl cyklistů a běžkařů celého našeho regionu
- stavební firma Bořek
Vždyť každé malé dítě ví, že nejlepší stavitel je Bořek
- nožířství J. Kotěra Hořičky
Ruční výroba loveckých, pracovních a uměleckých nožů z uhlíkových a vlastních damascénských ocelí. 

Myslíte nějak na odvoz společensky "unavených" závodníků zpět na start?

Ne, nemyslíme.

Jak to bude s pivem přímo U Silvera? Bude obsluha, nebo musí závodníci do fronty?

Musí do fronty. Za každé vypité pivo, dostane závodník na ruku originální razítko. Ve frontě se nesmí předbíhat a především, do fronty se může postavit jen ten, kdo bude mít prázdný půllitr. Přímo na místě na to budou dohlížet komisaři závodu. Kdo dopije poslední páté pivo, půjde ke kontrolnímu stanovišti a tím pro něj závod končí. Klasifikovat se bude prvních dvacet borců.

Jak často vám lidé radí, jak to máte nejlépe udělat?

Sami nevíme, jak to máme udělat nejlépe, ale snažíme se. Je to první ročník a uvidíme, jaký bude mít ohlas. Určitě bychom v tom chtěli pokračovat a udělat ze Silver Cupu pěknou tradici. Máme v hlavě i další nápady pro zimní sezonu, kdy často jediným způsobem, jak se do Záboří dostat, jsou běžky. Podrobnosti si ale zatím necháme pro sebe.

Medaile pro vítěze :-)Jaká je doporučená trasa?

Všechny cesty vedou k Silverovi, ale jen jedna je nejkratší. Měří 6,4 kilometru a zde je krátký popis. Z dvorského náměstí T. G. Masaryka závodníci zamíří k městskému muzeu, dají se doleva Kotkovou ulicí, podél Hartského potoka. Přes mostek doprava na Bajrák, pak pořád rovně, až dorazí ke kostkovému úseku jako vystřiženému ze závodu Paříž-Roubaix pod hřbitovem a odbočí doleva. Právě tady by se mohl peloton začít pořádně dělit. Následuje táhlé stoupání, kde se ke slovu dostanou ryzí vrchaři. Na křižovatce před mostem zatočí doprava a přichází nejprudší pasáž na trase, kde očekáváme tvrdé boje o pozice. Pak už je to jednoduché: pořád rovně přes křižovatku v Komárově, odkud je to k Silverovi 2,5 kilometru. Věříme ale, že se do Záboří, kam vedou krásné lesní stezky, sjedou cyklisté ze všech směrů. 

Děkuji za rozhovor

Jan Holan
 

Související články
V regionu si mohou nadšenci projet 3 pumptracky
Cykloklub Carla.kupkolo.cz se vydal k fotografovi! Podívejte se na fotky i video z fotografování
Podkrkonošského maratonu se zúčastnilo 825 závodníků. Podívejte se na velkou fotogalerii

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3026x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí