Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport > cyklistika

Po trailech u nemocnice ve Dvoře Králové ještě nejezděte, počasí tomu nepřeje

Redakce / 1.04.2023
Sezona na novém modrém trailu plus na starších náročných trailech v lese u nemocnice měla dnes oficiálně začít, ale bohužel silné deště z posledních dní způsobily, že jsou traily stále velmi mokré a bahnité. To znamená, že je jízda stále nebezpečná.

FOTOGALERIE - Po trailech u nemocnice ještě prosíme nejezděte

Když je země mokrá, může to vést ke snížení trakce, což zvyšuje riziko pro cyklisty. Dalším důvodem, proč je důležité respektovat zákaz vstupu na mokré traily, je ochrana samotného terénu. Když jsou stopy mokré, jsou mnohem křehčí a náchylnější k poškození, které může mít trvalý dopad na jejich kvalitu. 

Proto prosíme zatím na traily nejezděte a vyčkejte na suché podmínky, aby mohla sezona na nových trailech bezpečně pokračovat.

Je důležité zmínit, že i když je nyní jízda po nových trailech nedoporučena, cyklisté z klubu Carl.kupkolo.cz a další dobrovolníci se snaží o zachování a vylepšení těchto trailech. 

V minulých dnech se sešli a provedli brigádu, během které opravovali a vylepšovali stopy. Tyto práce jsou důležité pro udržení stávajících trailech v co nejlepší podobě a minimalizaci poškození, které by mohly vzniknout kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Je skvělé vidět, že cyklisté si trailů váží a snaží se o její údržbu a ochranu. Je to příklad, jak může místní komunita přispět k udržení a zlepšení svého okolí.

Doufejme, že práce, kterou provedli, přispěje k co nejrychlejšímu obnovení sezony na nových trailech a k tomu, aby mohli cyklisté a další návštěvníci tuto oblast co nejdříve opět bezpečně využívat.

Aktuální situaci na trailech můžete sledovat v této FB skupině

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2382x