Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > cyklistika

Karolína Bergerová po úspěchu v Českém poháru XCM zkusí příští rok i Světový pohár!

Redakce / 7.11.2020
Cyklistická sezóna už nám skončila, a proto bych se chtěla ohlédnout za tím jaká byla. I když se odkládaly závody z jara, stihla jsem 21 startů na závodech různého typu a úrovně. Moje hlavní disciplína jsou maratónské závody horských kol (XCM).
 

FOTOGALERIE - Karolína Bergerová po úspěchu v Českém poháru XCM zkusí příští rok i Světový pohár!

Jako přípravu jsem zvolila dva dlouhé silniční závody a jedenáct závodů cross country (XCO) které mi posloužily jako skvělý trénink na velice těžké závody českého poháru v maratonu (ČP XCM).

Nejvyšší úrovní těchto závodů u nás je Český pohár závodů horských kol (CP XCM), kde jsem obsadila celkově bronzovou příčku a to je pro mě největší úspěch letošní sezóny a zároveň odměna za všechnu tu dřinu. Toto celkové 3. místo jsem získala díky 5. místu na MČR XCM na Dolní Moravě (110 km, 3662 m převýšení jsem zvládla za 9h 15min), dále 3. místu na Silesii Bike marathonu (93 km, 2200m převýšení za 5h 17min), následně vysněnému 2. místu na Rallye Sudety (113 km, 3259m převýšení za 7h 4min) a týden na to 3. místu na Nova Cupu Harrachov (110 km, 3600m převýšení v čase 7h 35min). 

Vážím si ale i 8. místa MČR v cross country v Peci pod Sněžkou a vítězství v seriálu Hradeckého poháru. Nic bych ale nezvládla sama! Tyhle závody nejde zvládnout na vlastní pěst, když pomýšlíte na stupně vítězů. Proto moc děkuji mým nejbližším za pomoc, ať už na závodech nebo mimo. A co plány na další sezonu? Ráda bych opět objela závody ČP XCM, ale láká mě i start na závodech světového poháru XCM a třeba nějaký etapový závod v cizině. Uvidíme.

Karolína Bergerová

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1619x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online