Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > atletika

V sobotu se konal další ročník běžeckého a nově i koloběžkařského závodu Zkus maraton Kuks. Podívejte se na video a velkou fotogalerii

Redakce / 24.04.2017, Kuks
V sobotu se za slunečného, ale chlandého a větrného počasí konal další ročník běžeckého a nově i koloběžkařského závodu Zkus maraton Kuks. Autor videa je Láďa Válek a fotografií Pavel Kratochvíl.
 

FOTOGALERIE - Zkus maraton Kuks - fotografie z jarní akce 22. dubna 2017


 Video z akce:

Výsledky závodu najdete ZDE.

V sobotu 22. dubna se v Kuksu konal druhý ročník běžeckého svátku s názvem ZKUS MARATON KUKS .

Nově se pro druhý ročník maratonu v Kuksu připojil i kategorie kategorie KOLOBĚŽEK na trasách 21, 42 a 65 km. Kategorie KOLOBĚŽEK byla pod záštitou Českého svazu koloběhu a závod byl zařazen do Českého krosového koloběžkového poháru.

Závod odstartoval z nádvoří hospitalu KUKS. Novinkou pro druhý ročník byla i trať na 10km a pro ultramaratonce lahůdkových 65 km s pozitivním převýšením 1603 m (start již v 8:00). 

Všechny trasy vedly velkolepým barokním komplexem bývalých lázní s hospitálem a jeho okolím. Trasa maratonu byla vedena z nádvoří hospitálu Kuks, po naučné stezce kolem Braunova Betléma po turistických značkách na Zvičinu - nejvyšší horu Podkrkonoší s výhledy na Krkonoše, Jizerské i Orlické hory. Na cestě zpět běžci minuli Lázně pod Zvičinou - poutní místo a bývalé lázně s mariánským pramenem s úžasným panoramatickým výhledem na Krkonoše. Přes obec Bílá Třemešná doběhli na přehradu Les Království na Labi. Poté již do Dvora Králové nad Labem přes obec Žireč zpět do Kuksu. 

Nově byly pro rok 2017 vypsány i závody týmů na všech délkách závodních tras (mimo dětské běhy). Závodu týmů se mohli zúčastnit dvou až čtyřčlenné týmy.

Nechyběly ani dětské závody v prostorách hospitální bylinkové zahrady a kolem hospitálu.

Celým dnem provázel Vojtěch Krátký.


Více foto najdete na: http://www.rungorun.cz/zavody/zkusmaratonkuks/
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1426x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí