Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům

Ve vybraných obcích v regionu nejde elektřina. Silný vítr způsobil v distribuční síti ČEZ kalamitní stav

Redakce / 11.03.2019, Královédvorsko
Od nedělní půlnoci vyhlášil ČEZ vzhledem k silnému větru kalamitní stav na celé úzěmí své distribuční sítě. V člnánku je seznam obcí, kde tento problém řeší. Je dlouhý :-(
 
Z důvodu silného nárazového větru byl v distribuční soustavě společnosti ČEZ Distribuce, a. s., dne 11. 3. 2019 od 00. hodin rozšířen kalamitní stav na celé distribučním území ČEZ Distribuce, a. s.

Obnovení dodávky elektřiny probíhá postupně od vyšších napěťových hladin (velmi vysoké napětí, vysoké napětí) až po poruchy na hladině nízkého napětí. Prioritně je nutné zajistit dodávku elektřiny na vyšších napěťových hladinách. Následně je možné dohledávat a opravovat poruchy na zařízení nízkého napětí. Informace o předpokládaném termínu odstranění poruchy pro konkrétní obce či města jsou uvedeny na základě aktuální situace v terénu. 

Seznam míst, které čekají na opravu, jde zde (na seznamu je celý Královéhradecký kraj).

Případné prodloužení předpokládaného termínu odstranění poruchy je nejčastěji způsobeno vznikem dalších poruch, především pády stromů a větví do vedení. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: cez.cz
 

Související články
Silný vítr lámal stromy a poškozoval střechy, nejhorší byla noc z neděle na pondělí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 537x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Kalendář akcí