Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Sociální služby

Letošní Tříkrálová sbírka je určena Serafíně a také dětem v náhradní rodinné péči

Připravují se různé možnosti, jak přispět

Redakce / 12.01.2021, Aktualizováno
EDIT: UŽ JEN DO STŘEDY 13. LEDNA MŮŽETE SVŮJ PŘÍSPĚVEK DÁT OSOBNĚ DO KASIČKY Také největší každoroční charitativní akce na Královédvorsku bude letos ovlivněna současnými omezeními. Protože ještě není jisté, jaká opatření budou platit po novém roce, Královédvorská Farní charita se důkladně připravuje na nejrůznější situace. A to proto, že letošní sbírka je opravdu důležitá. Pro koho bude sbírka určena a jak se budou korunky dávat dohromady? O tom jsme si popovídali s ředitelkou Farní charity Kateřinou Hojnou
 

FOTOGALERIE - Letošní Tříkrálová sbírka je určena Serafíně a také dětem v náhradní rodinné péči

Paní ředitelko, kdo bude adresátem letošní tříkrálové sbírky na Královédvorsku?

Pro letošní rok jsme se rozhodli vybrané peníze věnovat na 4 projekty. Uspořádat krásný pobyt pro děti vyrůstající v náhradní rodinné péči, přispět na činnost našich tradičních služeb Osobní asistence a Občanské poradny a to nejdůležitější - vybavit náš nový denní stacionář Serafína potřebnými pomůckami a nábytkem.

Jak také letos přispětDo sbírky lze přispět ONLINE pomocí našeho QR kódu 


Dále převodem na č. účtu: 66008822/0800 v. s. 77705003.

Darovat můžete také prostřednictvím dárcovské DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777.  Touto formou lze přispět až do 30. 4. 2021.  

Představte nám tento váš zcela nový projekt?

Denní stacionář Serafína bude sloužit lidem s mentálním nebo kombinovaným hendikepem. Je určena pro celou spádovou oblast Královédvorska. Tato služba umožňuje lidem, kteří jsou závislí na pomoci druhých, žít v jejich přirozeném prostředí a zároveň jejich pečovatelům nadále chodit do práce, či se věnovat jiným aktivitám.

Kde se Serafína nachází? Kdy budete otevírat? Od kdy bude v provozu?

Denní stacionář Serafína bude umístěn v bývalé školce v ulici Erbenova. Otvírat jej budeme hned první pracovní den roku 2021, nicméně s plným provozem počítáme od 1. 3. 2021. Rádi bychom na jaře uspořádali slavnostní otevření služby, pokud nám to epidemická situace dovolí.

Dalšími podpořenými budou děti z náhradní rodinné péče. Odkud ty děti jsou? 

Děti jsou přímo ze Dvora Králové a z okolních obcí. My je spolu s jejich pěstouny jako pověřená osoba doprovázíme. Cílem je, aby tyto děti odcházely do dospělého života s co nejmenším deficitem z prožitého dětství bez úplné nebo fungující rodiny.

A co pro tyto děti chystáte?

Většina těchto dětí nikdy nezažila nic, co by se podobalo tradiční “rodinné dovolené”, proto pro ně každoročně chystáme pobyt, který bude něco mezi táborem a právě takovou dovolenou. 


Kdy přesně proběhne ve Dvoře Králové a okolí Tříkrálová koleda, aby se podařilo vaše plány zrealizovat?

Termín letošní koledy je prodloužen. Koledovat smíme od 1. ledna do 24. ledna. Ve stupni 5 systému PES, však tradičním způsobem koledovat nelze.

Je tedy velice pravděpodobné, že tříkrálová koleda se neuskuteční v tradiční podobě tří dětí v kostýmech doprovázených jedním dospělým. Jaké chystáte varianty?


Stále počítáme i s tradiční formou sbírky, byť za dodržení veškerých potřebných opatření. Pokud by tradičním způsobem koledovat nešlo, máme připraveno hned několik dalších variant sbírky. Jednak je možné darovat do pokladniček, které budou umístěny na těchto místech:  
- Římskokatolická fara v ulici Palackého 99
- kostel sv. Jana Křtitele
- Dřevařská dílna (vedle Informačního centra), v ulici Švehlova 400
- Tréninkový obchůdek Slunečnice, ulice Havlíčkova 14 (vedle Šindelářské věže) 
- V kanceláři vedení Charity, Rooseveltova 315.  

Ve stupni 4 a nižším systému PES bude možné do pokladničky přispět také 6. ledna 2021 od 9 do 17 hodin na tradičním místě v podloubí na náměstí T. G .Masaryka. 

Jak ještě budou moci lidé přispět?

Do sbírky lze přispět i těmito způsoby: ONLINE pomocí našeho QR kódu (obrázek vložím do článku), nebo převodem na č. účtu: 66008822/0800 v. s. 77705003. Darovat můžete také prostřednictvím dárcovské DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777.  Touto formou lze přispět až do 30. 4. 2021.  

Jakým způsobem mohu přispět, aby celá částka přišla přímo k nám do regionu?

Samozřejmě nejlepší je předat koledu do kasičky koledníkům, nebo do kasiček na výše uvedených místech. Pokud použijete formu převodu na účet a pokud vyplníte řádně variabilní symbol 77705003, částka se dostane přímo k nám. U dárcovských DMS to tak není, ale pokud je to pro vás pohodlné, určitě i tyto prostředky budou využity užitečným způsobem. 

Děkuji a držím palce, aby se vám vše podařilo zrealizovat

Jan Holan

Podívejte se, co všechno Farní charita dělá pro náš region:
 

Související články
Farní charita také šije roušky pro občany města a rozváží lidem nákupy. Podívejte se na video o Farní charitě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1016x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí