Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Venkovské prodejny si v kraji rozdělí 3,8 mil. Kč na provoz

Redakce / 19.04.2023, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Celkem 57 žadatelům z Královéhradeckého kraje pomůže zajistit provoz malého obchodu dotace z programu ministerstva průmyslu a obchodu Obchůdek 2021+.


Na co se peníze využijí

Mezi uznatelné výdaje projektu bylo možné zařadit veškeré finanční prostředky vynaložené v roce 2022 v období od ledna do října, a to zejména na zaměstnance podílející se na chodu prodejny, pronájem prodejny či skladu, vytápění, osvětlení, či služby související s provozem a údržbou prodejny. Dále pak na výdaje spojené s telekomunikačními službami a připojením k internetu či obsluhou bezhotovostních plateb a nově také na pořízení neinvestičního majetku do 80 tisíc korun.

Význam venkovských prodejen

„Jsem přesvědčen, že malé prodejny má smysl podporovat hned z několika důvodů. Kromě nakupování často slouží jako místo pro setkávání místních obyvatel. Obzvláště pro starší občany, kteří nemají tolik možností dopravy do velkých obchodů v okolních městech, jsou malé obchody v místě bydliště důležitou službou. Finanční zdroje také pomůžou s podporou zdejších drobných podnikatelů,“ řekl radní pro oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací Adam Valenta.

Žadatelé

Z letošních statistik krajského úřadu vyplývá, že největší podíl žadatelů o dotaci představují především malá obchodní družstva a hned těsně za nimi se drží fyzické podnikající osoby

Na obchodní společnosti a obce pak připadají pouze jednotky podaných žádostí o dotaci. Finanční prostředky z ministerstva na podporu malých venkovských prodejen rozdělí Královéhradecký kraj.  

Krajské dotace na podporu prodejen


Samotný kraj má vlastní dotaci na podporu prodejen na venkově. Podpořeno tak letos bylo rekordních 80 prodejen a po propadu v roce 2022 se číslo podpořených prodejen nejen vrátilo, ale také překonalo předcovidovou úroveň.

2019                    73 žádostí                        2 969 500 korun

2020                    76 žádostí                        3 243 400 korun

2021                    75 žádostí                        3 079 000 korun      

2022                    39 žádostí                        1 982 500 korun    

2023                    80 žádostí                        4 082 100 korun

Zdroj: KHK

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 241x