Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

V Hostinném položili základní kámen volnočasového areálu s novým koupalištěm

První plavci budou moci nové koupaliště vyzkoušet v roce 2021

Redakce / 2.10.2019
Ještě v září proběhlo poklepání na základní kámen v areálu bývalého a zároveň plánovaného nového koupaliště v Hostinném. Město se věnuje projektové a projekční přípravě nového rekreačního volnočasového areálu za více než 40 mil. Kč několik let. Nyní se dočkalo realizace.
 
Stavbu koupaliště bude provádět společnost Genext, a.s., z Hradce Králové, která tuto veřejnou zakázku vysoutěžila za cenu 47.444.444 Kč. Areál původního koupaliště je zavřený od roku 2003 a původně chtělo město zahájit výstavbu koupaliště již loni: mělo na to vyčleněno v rozpočtu 21 mil. Kč. 

Součástí zamýšlené rekonstrukce areálu je soubor objektů novostaveb a z části rekonstrukce stávajícího vstupního objektu. 

Předmětem stavby je výstavba velkého bazénu o rozměrech 26 x 15 m se třemi dráhami a oddělenou rekreační částí s trojskluzavkou, chrličemi vody, perličkami a masážními tryskami, střední bazén pro neplavce o rozměrech 11 x 15 m a malý kruhový bazén - brouzdaliště o průměru 7 m. 

Bazény budou vestavěny do prostoru prohlubně stávajícího rozlehlého bazénu. Stavba zahrnuje výstavbu objektu pro bazénovou technologii, objekt vstupní, objekt služeb, skladu techniky areálu. Zároveň budou vybudovány nové inženýrské sítě, parkovací plochy, přístupové komunikace, dětské hřiště, oplocení, veřejné osvětlení a zpevněné plochy.

První plavci budou moci nové koupaliště vyzkoušet v roce 2021.Plánované nové koupaliště v HostinnémKateřina Sekyrková

město Hostinné 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 410x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět