Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Revitalizace Kuks po více než 12 letech končí

Redakce / 18.11.2021, Dvůr Králové nad Labem
Činnost krajské příspěvkové organizace Revitalizace Kuks, kterou založil Královéhradecký kraj spolu s obcí Kuks v roce 2009, pomalu končí. Tento článek destinačního managementu lokální úrovně má přejít pod činnost nedávno vzniklé krajské centrály cestovního ruchu, která je destinačním managementem krajské úrovně a od začátku listopadu má podobu krajské příspěvkové organizace.

Nová krajská příspěvková organizace destinačního managementu byla založena na listopadovém zasedání krajského zastupitelstva. Dle slov náměstkyně hejtmana pro kulturu a cestovní ruch Martiny Berdychové by měla nástupnická organizace Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje začít fungovat od 1. prosince 2021.

Jak nám sdělil Ing. Martin Puš, ředitel Revitalizace Kuks, o. p. s., v šestičlenném týmu byli v této organizaci odborníci na každou vytyčenou oblast. „Škoda, že tato organizace končí. Byla to úspěšná firma, která pro Kuks udělala maximum a v Kuksu je to vidět. Toto rozhodnutí nepovažuji za ideální, ale je to rozhodnutí zakladatelů,“ komentoval ukončení činnosti Puš. Zaměstnanci Revitalizace Kuks dostali nabídku ve své práci pokračovat pod zmíněnou novou krajskou příspěvkovou organizací. Je na nich, zda tuto možnost využijí. 

Činnost Revitalizace Kuks měla původně končit již letos. Na listopadovém zasedání zastupitelstva Královéhradeckého kraje byl připraven bod, který měl organizaci zrušit. Nakonec byl tento bod z programu stažen. Likvidace a převod majetku (3 budovy), stejně jako povinná udržitelnost dobíhajících dotačních projektů a složitost procesu jejich převodu na novou organizaci posunuli ukončení činnosti na konec roku 2022. 

Revitalizace Kuks byla jako jediná registrovanou organizací destinačního managementu lokální úrovně v Královéhradeckém kraji. Letos na podzim již však tuto certifikaci neprodloužila. Naopak nová organizace stejného záběru vznikla letos na podzim v Trutnově  pod názvem Východní Krkonoše. 

Revitalizace dostávala na svou činnost příspěvky od kraje, ale zároveň si dokázala další finanční prostředky zajistit přes dotační granty - ať už šlo o česko-polské nebo vlastní projekty. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, Revitalizace Kuks

 
Vaše komentáře

Přečteno 395x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí
28.11.2021 15:00 - 28.11.2021 18:00
Advent v Dubenci
28.11.2021 14:15 - 28.11.2021 15:45
Veřejné bruslení Jaroměř