Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Neziskovky

Zaloňovská desítka pomohla dětem z dětského domova. Trať se během oblevy změnila v náročný cross

Redakce / 7.01.2019, Zaloňov - Jaroměřsko
Běžecký charitativní závod Zaloňovská desítka má za sebou první ročník a dle výsledků a reakcí závodníků byl hned první ročník vydařený. Závod pořádal spolek SDH Zaloňov a jejich přátelé, kteří tímto pomohli dobré věci. Vytěžené peníze ze startovného a ze sponzorských darů budou totiž použity po odečtení nákladů na akci především na sponzoring Dětského domova se základní speciální a praktickou školou v Jaroměři.

FOTOGALERIE - Zaloňovská desítka pomohla dětem z dětského domova

Celkem 210 účastníků závodu vyběhlo v sobotu 5. ledna na zimní tratě charitativního závodu na 10 a 5 km a přispělo startovným k výsledné vybrané částce 48 000 Kč.

Trasa hlavního závodu na 10 km, které se účastnilo 126 běžců, měla start od kulturního domu v Zaloňově a vedla první 2 kilometry skrz Vestec po asfaltové cestě, pak se napojila na lesní cestu. Dále si již běžci užívali pouze běh lesem a dokonce i Braunovým betlémem a po naučné stezce. Zhruba v polovině trati se běžcům nabízelo občerstvení teplým čajem.
Nejrychleji těchto 10 km zaběhl s číslem 119 Kratochvíl Miloš z Pardubic, a to v čase 0:39:23.68. První žena - Jana Klinecká z Hlinska - za ním zaostala téměř o 10 minut s časem 0:49:19.43.

Pětikilometrová trať přilákala na start opět u kulturního domu v Zaloňově celkem 84 zájemců. Vedla okolo zemědělského družstva rovnou do lesa, kde byla tratě část společná s desítkou. Trať byla méně náročná díky mírnému stoupání, které navíc měli za sebou běžci na začátku, a druhá část závodu tak byla z mírného kopce rychlější.
Mezi muži byl na této trati nejrychlejší Tomáš Mocek z Pardubic s časem 0:20:25.75, mezi ženami opět zvítězilo město Pardubice v zastoupení Michaely Pajorové s časem 0:26:35.46.

Běžci si v komentářích na sociálních sítích organizaci a nápad na takový závod velmi pochvalovali. Počasí udělalo trať ještě zajímavější než původně byla: v sobotu se v celém regionu oteplilo a nedávno napadaná troška sněhu proměnila trať ve výživný cross. Ten den tak nebyla ani tak hustá mlha jako husté podmínky. O to větší obdiv si zaslouží všichni účastníci.

"Moc děkuju za parádní závod!🏃 Děkuju organizátorům a pomocníkům za skvěle odvedenou práci!😍 Bylo o nás krásně postaráno... trasa, jídlo,pití...byla to paráda.. skvělá atmosféra a hlavně.. běželo se pro nádhernou věc!  A za tu myšlenku a uskutečnění, patří organizátorům můj velký dík!!! Těším se na další!"

Finance získané od závodníků a od spolupracujících sponzorů proměnili organizátoři v hmotné dary, vzdali se přitom jakýchkoliv odměn pro sebe.

Seznam potřebných věcí byl vytvořen ve spolupráci s ředitelkou Dětského domova, která se přišla i s dětmi na běh podívat. Původně se jednalo o radiopřijímače s CD mechanikou a USB portem pro přehrávání výukových materiálů pro děti, houpací lavice pro děti pro venkovní radovánky, nepropustná prostěradla na matrace pro děti, plastové úložné boxy pro osobní hračky dětí a drobné dárkové balíčky pro každé dítě. Nakonec však paní ředitelka po zhlédnutí konečné částky, jejíž výše všechny mile překvapila, usoudila, že pořídí pro děti bazén.

Dětem tedy přejeme, ať se letošní léto vydaří stejně jako to loňské a nový bazén si užijí.