Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Neziskovky

Sbírka pro Ráďu ze Dvora Králové: pořízení kola s invalidní vozíkem

Redakce, / 26.08.2023, Královédvorsko
Ráďa je skvělý 15letý kluk našich kamarádů ze Dvora Králové nad Labem. Narodil se jako na první pohled zdravé miminko, ale ve 2 letech se u něho začaly projevovat autistické rysy. V 10 letech přibyla k těžké formě autismu ještě diagnóza těžká mentální retardace.

FOTOGALERIE - Pomoc pro Ráďu


Život rodiny s takto postiženým dítětem má velké nároky a limity. 
Péče o Ráďu je nepřetržitá a vzhledem k omezením a rituálům má rodina méně možností trávit spolu čas. Ráďa umí chodit, ale jen s oporou.

"Ráďa nikdy nebude bruslit ani lyžovat a proto bychom si moc přáli ,aby s námi mohl alespoň jezdit na kole. Sám to ale nezvládne nedokáže šlapat ,sedět  na sedátku a držet se řidítek proto potřebuje kolo speciální kde bude sedět v sedačce a druhý ho poveze. Kdyby se podařilo kolo koupit byla by to velká pomoc protože jezdím na kole ráda a když máme možnost se projet tak se musíme jako rodina rozdělit. Radim je rád v přírodě a měl možnost si elektrokolo vyzkoušet a dopadlo to výborně moc se mu to líbilo," napsala o svém bratrovi sestra Adélka.

Pomozte nám prosím získat prostředky na nákup speciálního kola s invalidním vozíkem, které by dovolilo celé rodině absolvovat více aktivit společně, zjednodušilo běžné přesuny v rámci rodinné logistiky, včetně zapojení Rádi do některých společných aktivit.

Více informací o Ráďovi a jeho rodině zde

Na odkazu níže můžete přispět:
https://www.donio.cz/prispevek/12762

Děkujeme za vaši pomoc a sdílení.Lucie Sýkorová

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 841x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí