Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Neziskovky

Hokejisté Jaroměře pomohli přírodě

Redakce / 15.06.2020, Jaroměř - Jaroměřsko
Hokejisté Jaroměře si zpestřili letní přípravu. Místo hokejek vzali v polovině června do ruky hrábě a vidle a pomohli s pohrabáním a naložením posečené trávy.
 
„Jsme rádi, že jsme se do této akce mohli zapojit. Město nás dlouhodobě podporuje a my mu to takto můžeme aspoň trochu vrátit. Pokud bude možné pomoci i v budoucnu, zase rádi přijdeme,“ slibuje trenér HC Jaroměř Marek Mach. 

Hokejový klub vypravil v sobotu 13. června na severní svahy Josefova patnáct brigádníků. S hrabáním a nakládáním sena pro zvířata jim pomáhali ochránci přírody ze skupiny JARO Jaroměř a také mladí ekologové z místního oddílu Puštíci. Na severních svazích pevnostního města se louky sečou mozaikově. To znamená, že některé plochy se pokosí a další porosty se nechají. „To je dobré pro hmyz, především pro opylovače, kterým vyhovuje druhově bohatý trávník. Brigáda proběhla v jedné z nejcennějších lokalit v rámci Jaroměřska. Pomoc hokejistů vítáme, mohli si tady zaposilovat a pomoci dobré věci,“ neskrýval svou spokojenost předseda JARO Jaroměř David Číp. 

Severní svahy s přilehlým vojenským cvičištěm jsou významnou lokalitou, kde žije unikátní hmyz a dnes již velmi vzácně se vyskytující rostliny. Zdejší mokřiny jsou na Jaroměřsku jedním z posledních míst výskytu silně ohroženého česneku hranatého. Porosty v sousedním Ptačím parku Josefovské louky spásají divocí koně, kterým mají už brzy dělat společnost pratuři.

 „Jsem z toho nadšený, myslím, že i hokejistům to něco dá. Poznali, že letní příprava se dá dělat i jinak, než byli zvyklí. Společně jsme se zapotili, odvedli kus práce, je to hrozně fajn,“ pochvaloval si starosta města Josef Horáček, který se také chopil náčiní a navíc připravil pro účastníky brigády občerstvení.

Petr Záliš
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 192x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět