Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Lékaři

Sociální lůžka bude nabízet i nemocnice v Jaroměři

O pacienty z Broumovska a Jaroměřska, o které se nemá po nemoci kdo postarat, bude dočasně pečovat nemocnice

Redakce / 22.11.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
Nemocnice v Jaroměři a v Broumově bude nově poskytovat pro celý Královéhradecký kraj sociální službu, tzv. sociální lůžka. Ta slouží pacientům, kteří již sice nevyžadují hospitalizaci, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil.
 
Dočasně tak zůstávají v nemocnici, kde se o ně personál nemocnice spolu s dalšími odborníky postará. Mezitím jsou jim zajišťovány potřebné sociální služby. Zatím je takovýchto lůžek od října k dispozici pět, počítá se ale s jejich rozšířením na třicet. Předpokládané náklady na úpravy prostor jsou ve výši 5,2 mil. Kč.

Novou službu pro hospitalizované pacienty poskytuje Oblastní nemocnice Náchod, a. s., částečně už od letošního října. Sociální lůžka jsou určena těm, kteří již nevyžadují lůžkovou zdravotní péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se obejít bez pomoci jiné fyzické osoby a nemohou být proto propuštěni domů. Služba je poskytována do doby, než jim je zabezpečena pomoc, ať už fyzickou osobou, nebo za pomoci terénních, či ambulantních sociálních služeb, anebo pobyt v některém k tomu určeném zařízení.

Následná péče v JaroměřiNa LDN a LNP v Jaroměři je pacientům zajišťována KOMPLEXNÍ LÉČEBNÁ A OŠETŘOVATELSKÁ PÉČE s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu a psychickému stavu. Nedílnou součástí je PÉČE REHABILITAČNÍ zajišťována kvalifikovanou fyzioterapeutkou.
Zdroj: Nemocnice Náchod

Služba je nyní poskytována LDN v Jaroměři, kde jsou prozatím tři lůžka a na oddělení lůžek následné péče v Broumovské nemocnici, kde jsou prozatím dvě. 

ON Náchod, a. s., uvažuje příští rok službu rozšířit. „Zahájili jsme potřebné práce na rozšíření služby v obou lokalitách. Počítáme s vybudováním samostatných stanic s kapacitou 17 lůžek při LDN Jaroměř a 8 lůžek při LNP Broumov. V Jaroměři bude pak v případě potřeby uvolněno  ještě dalších 5 lůžek z LDN. K dispozici by měly být od března 2019,“ doplňuje k záměru nemocnice Ing. Ivana Urešová, předsedkyně představenstva ON Náchod a. s. 

„Klientům zajistíme na přechodnou dobu ubytování, celodenní stravování, pomoc při osobní hygieně a při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu. Součástí péče jsou i sociálně terapeutické a aktivizační činnosti a pomoc při obstarávání dalších osobních záležitostí. Péče je klientovi poskytována týmem kvalifikovaných pracovníků, kromě praktického lékaře a sestry i sociálními pracovníky,“ přibližuje službu náměstkyně pro ošetřovatelskou péči ON Náchod a.s. Mgr. Markéta Vyhnanovská.  

Klientům jsou dále k dispozici duchovní jednotlivých církví, canisterapie nebo třeba ergoterapeut. Myslí se i na volnočasové aktivity, které poskytují místní základní, mateřské či umělecké školy či dobrovolníci. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZH Královéhradeckého kraje 

Související články
Kraj chce zrušit dozorčí rady jednotlivých svých nemocnic
Krajské nemocnice stále hledají personál. Studentům nabízejí stipendia ve výši až 80 tisíc Kč

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 942x
 
 
 
Zpět
30.04.2019 - V úterý 7. května proběhne slavnostní otevření mostu ve Svinarech u Hradce Králové.
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (Domov důchodců DKnL)
Technický pracovník (Domov důchodců DKnL)
Pomocný kuchař/uklizečka (Domov důchodců DKnL)

Odborný referent (KTÚ MěÚ DKnL)
Odborný referent (OŽÚ MěÚ DKnL)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)
Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí
25.05.2019 14:00 - 25.05.2019 17:00
Dětský den v Doubravici