Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Lékaři

Nemocnice ve Dvoře Králové a v Jičíně testují přes drive-in na Covid-19 od pondělí 6. dubna. Známe podrobnosti

Redakce / 6.04.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V Královéhradeckém kraji vznikají nová odběrná místa, zároveň v odběrech na Covid-19 bude pokračovat i trutnovská nemocnice, kde bylo testování dočasně pozastaveno kvůli nedostatku materiálu.
 

Testovací místa v kraji

Pacienti s lékařským doporučením k otestování na Covid-19 budou moci od pondělí 6. dubna navštívit kteroukoliv krajskou nemocnici. 

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje spouští od příštího týdne testování v Oblastní nemocnici Jičín a Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem

Provoz se v pondělí znovu obnoví také v testovacím stanu u trutnovské nemocnice a nadále fungují testovací místa v areálech Oblastní nemocnice Náchod a Nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Testování je v současné době určeno pouze pro pacienty, které k vyšetření odeslal indikující lékař či Krajská hygienická stanice.  

Režim drive-in

Všech pět testovacích míst v areálech krajských nemocnic bude fungovat ve všedních dnech od 8 do 12 hodin v režimu drive-in pro pacienty s doporučením od lékaře.

Žádáme pacienty, aby do stanů přijížděli s potřebným doporučením vlastním vozem a během vyšetření nevystupovali. Zdravotníci přes okénko vozu odeberou stěry ze sliznic. Pacienti, kteří nemohou využít vlastní vozidlo, mohou stále využít možnost domácího odběru

"Tímto krokem máme plošně vykryté celé území Královéhradeckého kraje, a můžeme tak maximálně vykrýt nutnost vyšetření všech indikovaných občanů. Nejdražší veličinou je nyní pro nás čas, a proto jsme zkrátili časovou dostupnost vyšetření na nejnižší možnou míru odpovídající našim maximálním možnostem,“ řekl k rozšíření počtu odběrných míst náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Aleš Cabicar.

“Od tohoto kroku si slibujeme, že tím napomůžeme k získání ještě přesnějších dat, které se pak promítnou do modulů o vývoji epidemie a mimo dalšího tak ještě více napomůžeme chránit naše zdravotníky, když budeme mít zmapovaná místa výskytu v našich lokalitách,” okomentovala vznik nových odběrových míst předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu KHK, Ing. Ivana Urešová.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Zdravotnický holding


 

Související články
Nemocnice Královéhradeckého kraje vyčleňují oddělení pro péči o pacienty s podezřením na COVID-19
Nemocnice Trutnov zahájila v pondělí 23. 3. diagnostiku vzorků na přítomnost koronaviru.
Obnovení provozu chirurgické ambulance a pracoviště rentgenu na poliklinice
Kdo má dnes otevřeno? Uvolňování vládních opatření - 1. etapa (20. duben 2020)
S výstavbou operačních sálů ve dvorské nemocnici se počítá. Kraj dal 300 000 Kč na revizi a úpravu projektové dokumentace

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2260x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí