Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Lékaři

Krajský zdravotnický fond nabízí medikům až 150 tisíc korun

Redakce / 2.04.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Aktuálně největší nedostatek lékařů v nemocnicích patřících kraji je v následujících oborech: vnitřní lékařství, pediatrie, anesteziologie a intenzivní medicína, gynekologie a porodnictví a radiologie a zobrazovací metody. Studenti šestého ročníku lékařské faktulty proto nyní mohou získat stipendium ve výši až 150 000 korun. Podmínkou je dokončení studia zařazeni do specializačního vzdělávání ve výše uvedených oborech.
 

Částku 100 000 korun vyplatí zdravotnický fond takovému medikovi, který bude po dokončení studia zařazen do specializačního vzdělávání v oborech: psychiatrie, neurologie, radiační či klinická onkologie, chirurgie, pneumologie a ftizeologie, geriatrie, kardiologie a klinická biochemie. 

Existují však i stipendia financovaná krajem, která jsou určena studentům středních a vyšších odborných zdravotnických škol, ale i absolventům vysokých škol v oboru ošetřovatelství a fyzioterapie. Královéhradecký kraj na realizaci tohoto projektu přidělil dotaci 560.000 Kč, přičemž stipendium pro jednoho příjemce činí 80.000 Kč. Žádat mohou studenti z celé České republiky. Podmínkou bude, že se po úspěšném ukončení studia zavážou v nemocnicích pracovat po dobu minimálně tří let. Žádost musí zájemci odevzdat dle podmínek nadačního fondu každé nemocnie - ve Dvoře Králové n. L. nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Městská nemocnice a.s., Vrchlického 1504, 54401 Dvůr Králové nad Labem. Obálka žádosti bude viditelné označena „Stipendium“.

Lékařský personál pomáhá zajistit stipendijní program pro akademický rok 2018/2019, který vyhlásil zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje vyhlásil. Jeho prostřednictvím kraj pomáhá zajistit lékařský personál v lůžkových zařízeních na svém území a alespoň částečně tak stabilizovat personální situaci v krajských i ostatních lůžkových zdravotnických zařízeních a dosáhnout zlepšení kvality poskytovaných služeb. Žádosti o podporu z fondu je možné podávat do konce května - částky dosahují dle oborů až 150 tisíc Kč. Na stipendia krajští zastupitelé schválili poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 5,5 milionu korun. Stipendia kraj vyplácí studentům, kteří po absolvování lékařské fakulty nastoupí do specializačního vzdělávání v některém ze 14 vybraných nejpotřebnějších oborů. Studenti se zavazují pracovat na akreditovaném pracovišti poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje ve zvoleném oboru po dobu stanovenou vyhlášeným stipendijním programem, a to po dobu 48 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru podle uzavřené pracovní smlouvy nepřetržitě. Žádost o poskytnutí stipendia lékařskému personálu musí žadatelé doručit nejpozději do 31. 5. 2019 na adresu: Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje, Pivovarské náměstí 1245, 500 03 Hradec Králové v obálce viditelně označené „Stipendium“. 

Od roku 2015 takto kraj získal na osm desítek mladých lékařů. V roce 2018 Zdravotnický fond Královéhradeckého kraje pro akademický rok 2017/2018 udělil 39 stipendií studentům 6. ročníků lékařských fakult v celkovém objemu 5,2 milionu korun. 

Zdroj: Tiskové oddělení Královéhradeckého kraje

 

Související články
Kraj chce v Jaroměři investovat do Domova se zvláštní režimem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1732x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí