Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Vlak smetl na přejezdu v úseku Jaroměř - Česká Skalice příves osobního auta

Redakce / 12.03.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Hasiči 11. března 2019 v Jaroměři evakuovali z vlaku 45 osob, vlak byl po nehodě nepojízdný a železniční trať uzavřená.
 

Jaroměř – železniční dopravní nehoda – 12:54

Profesionální jednotka z Jaroměře zasahovala u železniční dopravní nehody, kdy vlak Sp 1791 smetl na přejezdu přívěsný vozík za osobním automobilem. Krátce před 13. hodinou se nehoda stala  na železničním přejezdu (P 5432) mezi Jaroměří a Rychnovkem. Dvaasedmdesátiletý řidič osobního vozidla zn. Škoda Octavia s přívěsným vozíkem, jedoucí od Jaroměře na Rychnovek, zřejmě nerespektoval zapnuté světelné signalizační zařízení a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy od České Skalice přijížděl vlak. Přejezd se mu však podařilo přejet pouze částečně, neboť prý vzápětí uslyšel „ránu“ a po ujetí několika metrů zjistil, že mu chybí za autem vozík. Zhruba padesát metrů za přejezdem se proto prý otočil a pro vozík se vrátil. Když však senior zjistil, že je nepojízdný, začal se pomalu smiřovat se vzniklou škodou. Osobní vlak, který jel vdobě nehody podle prvotního šetření necelých 70km/hod., zastavil cca 120 metrů za přejezdem. 

Ve vlaku vdobě nehody jelo kromě strojvedoucího i několik desítek cestujících, kteří vyvázli i sřidičem vozidla bez zranění. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová doprava. 

Nehoda se obešla bez zranění, ale vlak byl kvůli nehodě nepojízdný a blokoval trať, který byla od 12:45 do 16:20 neprůjezdná. 

Jednotka pomohla s evakuací asi 45 osob z vlaku, byla jim zajištěna náhradní autobusová doprava. V tomto úseku byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
V zatáčce před obcí Kocbeře srazila 76letá řidička motorkáře

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1139x
 
 
 
Zpět