Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Svědci zachránili řidiče auta: vytáhli ho z něj před srážkou s vlakem

Redakce / 16.01.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
V Semonicích u Jaroměře se dnes kolem 13:40 hod. stala v kolejišti neobvyklá nehoda, která si vyžádala jednu zraněnou osobu. Osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a dostalo se přes násep až do kolejiště, kde se s ním následně střetl vlak plný cestujících.
 

FOTOGALERIE - Nehoda u Semonic

Při nehodě v Semonicích u Jaroměře byla jedna osoba zraněna. 

Osoba jedoucí autem byla zraněna již po vjezdu na kolejiště, z havarovaného vozu ji stihli ještě před srážkou s vlakem zachránit svědci nehody. Po nárazu pak tlačil vlak před sebou vrak vozu dalších více než 100 metrů. 

Na místě spolupracovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně profesionálních hasičů z Jaroměře, kteří asistovali záchranářům při poskytování předlékařské péče a zároveň zajišťovala vrak osobního vozu protipožárními opatřeními a odpojila akumulátor. 

Provoz na trati musel být zastaven. Vlak byl vlivem nehody poškozen, z cestujících nebyl nikdo zraněn. 

Pro osoby ve vlaku byla zajištěna náhradní doprava, ještě předtím ale museli hasiči pomoct všech 101 osob evakuovat. Lidem z vlaku pomohli ven pomocí nastavovacích žebříků, cestující pak došli asi 250 metrů do zastávky Semonice. Zde už na ně čekaly autobusy. 

Na místě spolupracovala jednotka s drážními hasiči i drážní inspekcí. 

Po 15. hodině byli všichni cestující v bezpečí mimo vlak a místo zásahu si převzala od jaroměřských hasičů drážní jednotka. Ta si následně ještě vyžádala vyprošťovací automobil, který jel na místo z centrální hradecké stanice.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje 

Související články
Na železničním přejezdu v Bělovsi došlo k nehodě
Silnici mezi Velichovkami a Jaroměří uzavřela ráno nehoda
V Jaroměři shořela dřevěná kůlna. Hasiči chránili okolní majetek

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3522x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět