Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Požár dílny u rodinného domu na Náchodsku si vyžádal vyhlášení 2. stupně požárního poplachu

Redakce / 28.12.2020, Náchodsko a Broumovsko
Před 21. hodinou začala v sobotu 26. prosince hořet dílna u rodinného domu v obci Velká Jesenice na Náchodsku, kde se měla nacházet mimo jiné svářečská souprava s tlakovými lahvemi a další materiály.
 

Zalarmováno bylo postupně sedm jednotek hasičů z druhého stupně požárního poplachu. Po příjezdu hasičů na místo události provedli rychlý průzkum. Požár dílny byl už v tu chvíli v plném rozsahu, plocha byla asi 10x3 m. 


Z domu byla zachráněna jedna žena, která byla bez zranění. 

Na likvidaci požáru nasadily jednotky několik vodních proudů, jeden byl určen také k ochlazování přilehlého domu. 

Cestou operačního střediska bylo zajištěno přes energetiky odpojení místa od dodávky elektrického proudu. Požár se podařilo lokalizovat v 21:12 hod., likvidaci ohlásil velitel zásahu ve 22:33 hod. Následně bylo místo zásahu předáno majiteli a jednotky se postupně vracely na své základny.

Ještě v nočních hodinách proběhlo prvotní ohledání požářiště, další bylo plánováno za denního světla během neděle. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na přibližně 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty, stejně tak jako příčina vzniku požáru, jsou předmětem vyšetřování. Při události došlo ke zranění jednoho zasahujícího člena dobrovolné jednotky požární ochrany, který byl dopraven na ošetření do zdravotnického zařízení. Po ukončení byla dodávka elektrické energie obnovena.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a JSDH Nové Město nad Metují, Velká Jesenice, Bohuslavice, Nahořany a Česká Skalice.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 762x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí