Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Noční bouřka přinesla přívalové deště. V Dubenci zvedla hladinu Hustířanky o 2 metry

V obci Dubenec byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity

Redakce / 7.06.2019, Královédvorsko
AKTUALIZOVÁO - DOPLNĚNY DALŠÍ FOTOGRAFIE Dnes v noci řešili hasiči v Královéhradeckém kraji přibližně dvacet událostí souvisejících s přívalovými dešťovými srážkami, nejvíce událostí bylo řešeno na Rychnovsku. Nejvíce byla na Královédvorsku zasažena obec Dubenec.
 

FOTOGALERIE - Povodeň 7. června 2019 Královédvorsko

Dubencem se prohnala voda, zaplavila domy, zahrady i silnice

V pátek 7. června 2019 krátce po půlnoci se obcí Dubenec na Královédvorsku prohnala velká průtrž mračen. Přívalové deště zvedly hladinu potoka Hustířanka zhruba o dva metry. Valící se voda se prohnala obcí a zaplavila několik domů, zahrad, poškodila místní komunikaci a mostky vedoucí přes potok.  
Místostarosta obce Petr Krejčí v noci vyhlásil 3. stupeň povodňové aktivity – ohrožení. Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Dubence a z Velichovek, kteří odčerpávali vodu, odklízeli větve, bahno a vyčistili komunikaci, jedna osoba byla z preventivních důvodů evakuována. V dopoledních hodinách se na místo zásahu dostavili profesionální hasiči z Hradce Králové se speciálním vysavačem, kterým pomáhají odstranit vodu ze zaplavených domů. 

Pracovníci Technických služeb města Dvora Králové nad Labem dopravili do obce kontejnery, do nichž mohou občané vyhazovat vodou poškozený materiál a majetek.  
Dopoledne byl stupeň povodňové aktivity snížen na 2. SPA – pohotovost. Na odstranění následků noční průtrže na místě od ranních hodin kromě místostarosty obce Petra Krejčího dohlíží Zdeněk Šedivka, velitel královédvorské hasičské stanice, v Dubenci je od rána člen povodňové komise ORP Dvůr Králové nad Labem Pavel Lev, přijeli také zástupci Povodí Labe a dopoledne byl v obci přítomen i Jan Jarolím, starosta Dvora Králové nad Labem. 
Vzhledem k tomu, že některé mostky přes potok ucpalo naplavené bahno, dřevo a tráva, místostarosta obce Petr Krejčí jednal s majitelem královédvorské Stavební firmy Pavel Bořek, která v Dubenci rekonstruuje chodníky, o využití firemních pracovních prostředků k vyčištění a zprůchodnění mostků.

Libotov

Velká voda způsobila škodu i v obci nad Dubencem. Jak nám sdělil starost obce Libotov Filip Kraus, voda z přívalového deště po silnici natekla spolu s bahnem do místní školky a jednoho domu. S odstraněním následků pomáhali místní dobrovolní hasiči. 

Dvůr Králové n. L.

V ulici 5. května ve Dvoře Králové hasiči po půlnoci vyčistili kanálové vpusti, aby nedocházelo k jejich ucpání a hromadění vody v ulicích města.

Trutnovsko

Dle zprávy Hasičského sboru Královéhradeckého kraje na území Trutnovska zasahovali během noci hasiči z Trutnova, Dvora Králové nad Labem, Svobody na Úpou a Úpice. V Petříkovické ulici v Poříčí hasiči z Trutnova a Úpice odstranili větší množství vody z prostor průmyslové haly, odčerpávali sklep a výtahovou šachtu a za pomocí stěrek zbývající vodu nahrnuli do kanalizace. Na místě zasahovali od půlnoci asi do třetí hodiny ranní.
V Janských Lázních a Poříčí hasiči rozřezali a odstranili stromy spadlé vlivem větru a deště.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS KHK, mudk.cz, fcb obce Libotov

Foto: Pavel Lev (Dubenec), Filip Kraus (Libotov)
Královéhradecký kraj


 

Související články
Velká voda v Jaroměři a okolí - velká fotogalerie Marcela Runštuka
Kraj pomůže hasičům v Dubenci, poskytne jim finanční dar
Noční bouřka zažehla na Hradecku roubenku. Jak se před bleskem chránit?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4014x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II