Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Létaly střechy, padaly stromy: silný vítr nevynechal ani Královéhradecký kraj

Redakce / 1.10.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Doslova aprílové větrné počasí se přehnalo včera nejen Královéhradeckým krajem. Opakované probarvené duhy bohužel doplnilo v Královéhradeckém kraji více než 70 hasičských výjezdů k událostem způsobených větrným počasím.
 

Potvrdila se tak předpověď meteorologů, kteří predikovali z neděle na pondělí rychlost větru v rozmezí 70 - 90 km/h. Zatímco noc z neděle na pondělí byla ještě z hlediska výjezdů hasičů klidná, od pondělního rána se hasiči v Královéhradeckém kraji nezastavili. 

Nejvíce výjezdů měli hasiči v kraji mezi desátou hodinou dopoledne a druhou hodinou odpolední, poté intenzita větru začala slábnout a ustávala i činnost jednotek.

Převažující činností hasičů bylo odstraňování spadlých stromů a větví z pozemních komunikací, na některých místech vítr poškodil také střešní krytiny. Při událostech ve větší míře zasahovali také místní jednotky sboru dobrovolných hasičů. Větší materiální škody ani zranění osob naštěstí vítr nezpůsobil (aktuálně v 17:00 hodin).

Na Trutnovsku řešili hasiči asi osm událostí a to například v Hostinném, Dvoře Králové nad Labem, Kunčicích nad Labem, v Doubravici, Dubenci nebo Trutnově. 

Ve Dvoře Králové byli navíc královédvorští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Bílé Třemešné, Hajnice a Žireče v nočních hodinách přivoláni k požáru v budově ulici Eklova. Požár kašírovacího stroje byl před příjezdem jednotek hašen práškovým hasicím přístrojem. Hasiči zastavili únik oleje ze stroje a prostory odvětrali.

Na Náchodsku řešili hasiči asi sedm událostí a to například v Jaroměři, Hronově, Starém Městě nad Metují nebo Hejtmánkovicích. 

V Hradci Králové a okolí řešili hasiči během pondělí asi dvacet událostí a to například v Hradci Králové, Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou nebo Třebechovicích pod Orebem. V Týništi nad Orlicí spadl vzrostlý strom do vlakového kolejiště. V Libranticích hasiči zajistili část utrženého plechu na střeše domu a podobný problém řešili v Rooseveltově ulici v Chlumci nad Cidlinou. V Zachrašťanech nechybělo mnoho a strom mohl spadnout na střechu stodoly a způsobit větší škody, skončil naštěstí jen na místní komunikaci, hasiči strom rozřezali a uklidili a místo předali starostce obce.

Na Rychnovsku řešili hasiči asi patnáct událostí a to například v Opočně, Skuhrově nad Bělou, Sněžném, Borohrádku nebo Svídnici. V areálu společnosti Škoda Auto v Kvasinách vítr uvolnil plech na střeše jedné z hal. Hasiči ze stanice Rychnov a místní jednotka podnikových hasičů za pomocí automobilové plošiny plech zajistili proti dalšímu poškození.   

Na Jičínsku řešili hasiči asi patnáct událostí a to například ve Staňkově, Hořicích, Ostroměři, Cerekvicích nad Bystřicí, Staré Pace, Milíčevsi nebo Lázních Bělohradě.

Kateřina Sekyrková
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
U Dubence vyjelo auto mimo vozovku
V Choustníkově Hradišti hořel karavan
Bagr překopl plynovou přípojku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 424x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět