Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči zasahovali nejen u nehod, ale také popadaných stromů

Redakce / 14.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ve středu 13. ledna 2021 zaznamenali krajští hasiči celkem 48 událostí. Na zvýšeném počtu událostí se podepsala především čerstvá sněhová pokrývka, která působila komplikace na silnicích, ale také zapříčinila pády stromů na vozovky. Jednotky zasahovaly celkem u 11 dopravních nehod a v 23 případech poskytovaly technickou pomoc při odstraňování stromů z komunikací nebo jiných nebezpečných stavů, které vznikly následkem počasí.
 

FOTOGALERIE - Dopravní nehody a zásahy na silnicích 13 ledna 2021

Odkaz na aplikaci, která vám ukáže aktuální sjízdnost silnic v kraji: https://uskhk.eu/suhhkap/

Vybrané zásahy krajských hasičů 13. 1. 2021

Zdobín – technická pomoc – 04:11

Odstranění stromu z komunikace. (HZS Hořice)

Čermná – technická pomoc – 07:51

Odstranění zlomeného stromu nad vozovkou. (HZS Trutnov, JSDH Hostinné)

Malé Svatoňovice – dopravní nehoda – 14:29

V ulici Nádražní havaroval osobní automobil, narazil do plotu, přitom poškodil hlavní plynový uzávěr. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Úpice. Plyn byl uzavřen, k úniku nedocházelo. Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči zkontrolovali vozidlo na případný únik provozních kapalin a pomohli s usměrněním dopravy. Na místo byli povoláni plynaři, hasiči posléze předali místo zásahu policistům. 

Nový Bydžov – technická pomoc – 14:20

V ulici U Sokolovny splaskla vlivem mrazu nafukovací sportovní hala a zůstal na ní sníh Profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova pomohli s jeho odstraněním, hala se pak mohla opět nafouknout. 

Mžany – dopravní nehoda – 17:29

K dopravní nehodě osobního automobilu na silnici č. 35 v katastru části Dub vyjížděli profesionální hasiči z Hořic a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí. Řidič sjel s vozem do příkopu, posádka vyvázla bez zranění. Hasiči zabezpečili místo nehody, komunikace byla chvíli zcela neprůjezdná. Odtah si zajistil majitel vozu. 

Železnice – dopravní nehoda – 17:56

Nedaleko obce Cidlina zasahovali profesionální hasiči z Jičína u havarovaného osobního vozidla s přívěsným vozíkem, které následkem zledovatělého povrchu dostalo smyk a hrozilo zřícením ze srázu. Během nehody nebyl nikdo zraněn. Příslušníci jednotky provedli zajištění vozidla, vozík odpojili a postarali se o vyproštění osobního vozu zpět na komunikaci. 

Police nad Metují – technická pomoc – 03:23

Náchodská profesionální jednotka pomohla s vyproštěním sypače, který zapadl v příkopu v části Radešov. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místo byla povolána vyprošťovací technika, pomocí které dostali hasiči sypač zpět na silnici. 

Dolní Radechová – dopravní nehoda – 11:42

Profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Dolní Radechová zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla, které vyjelo částečně mimo vozovku a hrozilo pádem do potoka. Jednotky zajistily vůz proti dalšímu pohybu a následně jej vyprostily zpět na cestu.

Červená Hora – dopravní nehoda – 13:57       

Krátce před 14. hodinou přijalo krajské operační a informační středisko hasičů hlášení o dopravní nehodě kamionu a dodávky v obci Červená Hora. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda, JSDH Červený Kostelec a JSDH Červená Hora. Při nehodě došlo po nárazu jednoho z vozidel do betonového sloupu ke stržení drátů elektrického vedení, které zůstaly viset nad vozidly. O této skutečnosti byli vyrozuměni energetici, kteří byli zároveň povoláni na místo události. Hasiči zabezpečili místo události, zajistili vozidla a zkontrolovali je, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Provoz na komunikaci musel být na nezbytně nutnou dobu omezen. Jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Následně zůstala na místě městská policie a místní dobrovolná jednotka, náchodská a červenokostelecká jednotka se vrátily na základny.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

  

 

Související články
Zima na silnicích umí potrápit, aplikace ukáže řidičům sjízdnost silnic

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 794x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Sociální pracovník/ice (Domov důchodců DKnL)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí