Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

Varování ČHMÚ - Královéhradecký kraj může zasáhnout silné sněžení

Redakce / 21.12.2018, REGIONY - Obce a sousední regiony
Kdo by si nepřál Vánoce v bílém... A Český hydrometerologický ústav přišel včera se zprávou, která je v tomto ohledu dobrá: bude sněžit. Ovšem s pravděpodobností menší než 50 % se bude jednat o silné sněžení, které bylo důvodem k vyhlášení výstrahy.
 

V pátek 21. prosince se v severovýchodní polovině ČR včetně Trutnovska přechodně vyskytne silné sněžení s úhrny nad 3 cm/1h nového sněhu. Komunikace mohou být nesjízdné, zhoršená dohlednost, možnost vzniku kalamitní situace. Doporučuje se vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky, přizpůsobit tomu rychlost jízdy. Doporučujeme sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Pokud se vydáte zahranice regionu směrem na Moravu, potom zejména na severní Moravě a ve Slezsku očekávejte silný vítr, v Olomouckém kraji bude čerstvý vítr místy dosahovat v nárazech až 20 m/s (až 70 km/h) a na horách až 30 m/s (až 110 km/h).

Na opačném konci Čech - na Šumavě - se aktuálně vodní hodnota sněhu pohybuje od 20 do 100 mm. Během pátku 21. prosince se zde bude oteplovat, bude vát čerstvý vítr a teplota vystoupí nad nulu. V důsledku toho sníh začne tát a v kombinaci s vydatnějšími dešťovými srážkami bude v pátek večer a zejména v noci na sobotu docházet k vzestupům hladin všech menších toků. V noci z pátka na sobotu očekáváme, že dojde v povodí horní Otavy, Blanice a horní Vltavy k dosažení 1. SPA.
V sobotu během dne by horní úseky toků měly už klesat.

Přejeme vám klidnou a bezpečnou cestu, ať už se vydáte jakkoliv a kamkoliv. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ČHMÚ


 

Související články
Jste nespokojení s čištěním zasněžených ulic? V zimě se smiřme se sněhem, i na chodnících.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1538x
 
 
 
Zpět
30.04.2019 - V úterý 7. května proběhne slavnostní otevření mostu ve Svinarech u Hradce Králové.
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí