Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

S jarem se probudili i kapsáři

Policisté varují před krádežemi peněženek

Redakce / 9.04.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Hned několik oznámení o krádežích peněženek či kabelek a taštiček s peněženkami přijali policisté náchodského regionu za uplynulý víkend. Zdá se, že jarní slunečné počasí vylákalo nejen výletníky, ale také nepoctivce, kteří využili příležitosti k vlastnímu obohacení.
 

Jedna peněženka změnila nedobrovolně majitele v Jaroměři v noci z 5. na 6. dubna 2019. Bez dozoru ji tam na chvíli ponechala majitelka i s kabelkou v pozdních nočních hodinách na venkovním sezení u jednoho z místních barů. Dosud nezjištěný poberta se zmocnil celé kabelky, v níž kromě peněženky měla majitelka i mobilní telefon, doklady a platební kartu. Tady majitelka vyčíslila svoji škodu na částku čtyři a půl tisíce korun.

Nahlášené vloupání do vozidla a krádež peněženky z útrob vozu řeší od soboty 6. 4. 2019  policisté z obvodního oddělení v Hronově. 

Předávat k řešení do Prahy (podle  místa spáchání činu) budou nahlášenou krádež peněženky policisté z Červeného Kostelce. Na blíže neurčeném místě v Praze v pátek 5. 4. 2019 ve večerních hodinách totiž majitelce někdo vytáhl peněženku z batohu. I s doklady a platební kartou, kterou ještě téhož dne provedl neoprávněnou transakci.

Posledním do víkendového výčtu okradených nešťastníků přibyl řidič vozu z Náchodska, který svoji peněženku v sobotu 6. 4. 2019 časně ráno ztratil v prostorách benzinové čerpací stanice v Horních Počernicích. Ten, kdo ji našel, žádným poctivým nálezcem nebyl, a tak si portmonku s jeho doklady, platební kartou a hlavně částkou 27.000 korun ponechal. Policisté tento případ zaevidovali jako přečin zatajení nálezu.

Po všech pachatelích i odcizených věcech policisté začali pátrat. Jejich úspěšné vypátrání a navrácení k majitelům je však bohužel málo pravděpodobné. 

Policisté nabádají všechny k větší opatrnosti a obezřetnosti. Ponechat své věci bez dozoru, třeba i zamčené, se opravdu nevyplácí. Kromě finanční ztráty se totiž oběti musí potýkat i se ztrátou dokladů či kontaktů, které jsou mnohdy cennější než odcizené peníze.

Zdroj: www.policie.cz


 

Související články
Pátrání po pachateli krádeže peněz v Jaroměři

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 769x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí