Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

Omezení provozu kvůli kácení stromů na Benešově nábřeží

Redakce / 11.03.2024
Dnes probíhá na Benešově nábřeží kácení vzrostlých stromů v úseku od mostu Jana Opletala k mostu Jana Palacha. V tomto úseku bude částečně omezen provoz jak pro řidiče, tak pro pěší a cyklisty.

FOTOGALERIE - Kácení stromů na Benešově nábřeží 11 března 2024

"Komunikace bude sice průjezdná, prosíme ale řidiče o zvýšenou opatrnost a respektování pokynů pracovníků v místě omezení," sdělila na webu města Miroslava Kameníková, tisková mluvčí.

Jedná se o kácení chřadnoucích a již neperspektivních stromů, kdy zároveň jsou odstraněny i některé akáty, které brání kvalitnímu růstu a vývoji mladých perspektivních stromů vysazených v rámci obnovy aleje. Za nově pokácené stromy budou na podzim v rámci náhradní výsadby vysazeny stromy nové, a to v různých lokalitách. 

„V případě lip a některých akátů určených ke skácení se jedná o stromy, u nichž se výrazně zhoršil zdravotní stav, vitalita a provozní bezpečnost, takže mohou ohrozit chodce, cyklisty i projíždějící automobil. Trnovník akát je navícnepůvodní a silně invazivní druh dřeviny a v jeho blízkosti se nedaří žádným jiným dřevinám. I proto je potřeba některé stromy odstranit a podpořit tím původní druhy stromů, tedy lípy a javory, které byly v aleji vysazeny,“ uvedl Milan Šimek, vedoucí životního prostředí. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

Foto: Jan Holan

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 420x