Vyhledej
Nejčtenější články
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

Malý chlapec spadl v Jaroměři do studny, přežil díky rychlému zásahu i svým schopnostem

Redakce, / 4.07.2025, Jaroměř - Jaroměřsko
V neděli 29. června spadl do studny malý chlapec v Jaroměři. Díky pohotové spolupráci všech složek integrovaného záchranného systému se dostal z tohoto kritického místa bez zranění.

FOTOGALERIE - Malý chlapec spadl v Jaroměři do studny, přežil díky rychlému zásahu i svým schopnostem


Informace o události byla nahlášena na operační středisko ve večerních hodinách. Na místo okamžitě vyrazili strážníci Městské policie Jaroměř, následováni kolegy z Policie ČR, hasičského záchranného sboru a zdravotnické záchranné služby.

Z události, o které informovala Městská policie Jaroměř na svém oficiálním Facebooku, vyplývá, že během míčové hry dvou malých chlapců se míč dostal za zeď. Jeden z chlapců se snažil situaci vyřešit tak, že vylezl na zakrytou studnu, aby se přes malé okénko ve zdi podíval, kde míč skončil. Dřevěný poklop však nevydržel jeho váhu a chlapec propadl dovnitř.

I přes svůj nízký věk zachoval chlapec chladnou hlavu – v určité části studny se mu podařilo zachytit a držet, dokud nebyl připraven zásah. Záchranné složky s ním navázaly kontakt a podaly mu lano, kterého se držel, než byl bezpečně vyproštěn. Celý zásah proběhl velmi rychle a profesionálně – a co je nejdůležitější – chlapec vyvázl nezraněn.

„Všem přítomným složkám na místě velmi děkujeme za skvělou spolupráci,“ uvedla Městská policie Jaroměř ve svém příspěvku.


Kateřina Sekyrková

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 351x