Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

V Trutnově se bude také testovat koronavirus, ale až od 23. března 2020. Čeká se na materiál

Redakce / 14.03.2020, Trutnovsko a Úpicko
Oblastní nemocnice v Trutnově je na seznamu pracovišť, která budou vyšetřovat vzorky na přítomnost koronaviru. Nemocnice spustí testování nejpravděpodobněji až ve 13. týdnu (tj. od 23. od 29. března), protože čekají na dodávku setů potřebných k vyšetření.
 

Mikrobiologické laboratoře Oblastní nemocnice Trutnov budou vyřizovat přednostně vzorky indikované KHS a pak doručené vzorky (z domácích odběrů). Teprve v případě volné kapacity budou schopni vyšetřovat také doručené vzorky samoplátců. 

Pokud máte podezření na onemocnění COVID-19, zůstaňte doma v izolaci, nechoďte do zdravotnického zařízení  a pro pomoc volejte tísňovou linku 112, případně volejte na Krajskou hygienickou stanici či Kliniku infekčních nemocí FN HK. Žádáme veřejnost, aby trutnovskou nemocnici kvůli vyšetření na COVID-19 nekontaktovala a osobně v případě podezření do nemocnice rozhodně osobně nechodila.

Ačkoliv jsou v jednotlivých nemocnicních zřízené kontaktní izolované prostory pro pacienty, slouží pouze těm, kteří v rozporu s doporučeným postupem dorazí do nemocnice osobně. Nemocnice Trutnov a Nemocnice Náchod, Broumov a Rychnov pořídily pro tyto účely stavební buňky, které vybavily potřebným materiálem a informacemi. Nemocnice Jičín a Dvůr Králové nad Labem vyčlenily stávající vhodné prostory. 

Pacient se z této čekárny může telefonicky spojit s personálem nemocnice, který se obrátí na epidemiologa a bude se dále řídit jeho doporučením. Poté, co pacient místnost opustí, budou tyto prostory kompletně vyčištěny desinfekcí.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: nemocnice Trutnov, Dvůr Králové n. L., ZHKHK


 

Související články
Roušky mají smysl: zkušenosti z Tchaj-wanu i Mongolska jsou jasným důkazem
Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka vyzývá! Buďme tolerantní k chatařům a chalupářům
Rada kraje dnes schválila nákup plicních ventilátorů pro nemocnici Náchod a holding otevře 2 nová odběrová místa

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 291x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online