Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Seminář Jardy Kolcuna pro děti a ženy v Lázních pod Zvičinou

Redakce / 21.06.2016
Mnohým z vás jsme již já nebo Kačka říkali, že plánujeme na Královédvorsku uspořádat seminář mého kamaráda a spolužáka Jardy Kolcuna a jeho kolegů. A je to tady: udělejte si volno poslední červnovou sobotu - Seminář bude dopoledne pro děti a odpoledne pro ženy.
 

FOTOGALERIE - Seminář sebeobrany pro děti a ženy

Naše děti se již jeho semináře zúčastnily aktivně (viz video) a my jako diváci a byl to jeden z nejzajímavějších a nejužitečněji strávených dní, které jsme společně zažili. Takřka ihned jsme se rozhodli, že to stejné chceme uspořádat u nás na Královédvorsku pro naše známé a kamarády a že chceme, aby si to naše děti zopakovaly minimálně jednou ročně! I malé tehdy, pětileté děti, se na něm totiž naučily, jakým způsobem jednat s nejen fyzicky, ale i slovně, agresivními "kamarády". Jak okamžitě vyřešit prvopočátky a náznaky šikany, jakým způsobem efektivně reagovat na nátlak starších lidí, jak správně (a ke svému věku adekvátně) reagovat v krizových situacích. Povídat dětem, že tohle a tamto se nemá, prostě nestačí! Je třeba zařadit prvek nácviku, zažití si postupů, uvědomění si, v jaké se nacházím situaci a jak z ní ven. Naše děti se díky tomuto semináři staly daleko sebejistějšími. Poznáváme to dnes a denně ve všech možných situacích. U žen bude samozřejmě program jiný než pro děti. Garantujeme vám ale, že bude výživný a nadmíru užitečný! 

Nejedná se v žádném případě o sportovní výkonnostní akci! Fyzická zdatnost rozhodně není podmínkou. Seminář je určen současně pro ženy JAKÉHOKOLIV věku a jakékoliv kondice!
 Akce se uskuteční v sobotu 25. června s tímto časovým harmonogramem

- Ráno od 9:30 seminář pro děti mezi 5 - 13 lety - délka trvání 2 hodiny (s přestávkou) - cena 360 Kč
- Odpoledne od 13:30 seminář pro ženy od cca 16 let - délka trvání 2,5 - 3 hodiny (s přestávkami) - cena 470 Kč

Seminář pro ženy není určen pro žádné diváky, tím méně pro děti. Proto se postaráme o společný program pro děti a tatínky. Samozřejmě nepovinný :-) Kdo se jej nebude chtít zúčastnit, může navštívit řadu atraktivních míst na Královédvorsku - to s rodiči dětí probereme po dobu semináře pro děti.

Optimální počet účastníků je cca 12-17 dětí a 10-15 žen v semináři. Dětem se budou věnovat 3 instruktoři, ženám dokonce 4! 

Celá akce se uskuteční v překrásném prostředí Lázní pod Zvičinou. Pokud bude krásně, budou semináře venku, pokud nebude hezky, je připravena uzavřená kolonáda. Pro děti je zde nádherná herna, pro tatínky anglický salón. Pro všechny cenově rozumná kuchyně. Je možné ubytování i na celý víkend - ceník ubytování a informace o místě najdete ZDE.

Pokud se chcete zúčastnit, napište prosím seznam vašich účastníků na e-mail: info@kralovedvorsko.cz

Jarda Kolcun a jeho tým:

Jarda se bojovým uměním věnuje již od svých deseti let (narozen 1973) a je držitelem technických stupňů v několika bojových uměních. V současné době pracuje v nadnárodní firmě ve středním managementu a při svém zaměstnání dokázal i vystudovat vysokou školu (VŠFS) se zaměřením na ekonomii a marketing, kde také získal titul Ing.
Vede (spolu se Zdeňkem Novákem) dětský oddíl Jujutsu v Roztokách u Prahy, vyučuje systém TacFit (pouze soukromé lekce) a organizuje TacFit a CST-Clubbell semináře pro veřejnost.
Jako jediný český instruktor také získal od Alberta Gallazziho (European CST & TacFit Head Coach) povolení vzdělávat se i ve vojenské verzi systému TacFit.
Od března 2014 přednáší tento systém na Univerzitě Karlově - Fakultě tělesné výchovy a sportu v rámci předmětu "Krizová komunikace".
 
Materiály a informace Jardy Kolcuna také využívají následující instituce ke své další práci (výuka, společné projekty...):
- Ministerstvo zdravotnictví ČR (Metodika prevence násilí mezi dětmi)
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (Metodika prevence násilí mezi dětmi)
- Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (Zvyšování psychické a fyzické odolnosti vůči stresu dle systémů TacFit a Adrenaline Stress Response Training)
- Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy (Metodika prevence násilí mezi dětmi)
- Fakulta sportovních studií (katedra úpolových sportů) Masarykovy univerzity (modelové situace...)
- Nottingham Trent University ve Velké Británii (metodika prevence násilí mezi dětmi, konfliktní scénáře, psychologické a fyziologické reakce člověka na stres...)

Jarda je autorem mnoha článků, které jsou zveřejněny a/nebo publikovány i na následujících portálech:
Jarda se specializuje na:
prevenci šikany dětí a mládeže,
- výuku sebeobrany a bojového umění jujutsu pro děti,
- kondiční přípravu pro dospělé i děti v rámci systémů TacFit, CST - Clubbell a MovNat
- zvyšování odolnosti člověka vůči fyzickému i psychickému stresu dle metodiky systémů TacFit a F.A.S.T. Defense - Adrenaline Stress Response Training,
- studium psychologie stresu, přežití a aspektů hrdinství v klíčových situacích.

Pokud se chcete zúčastnit, napište prosím seznam vašich účastníků na e-mail: info@kralovedvorsko.cz. Těšíme se na vás.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 874x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online