Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Jarek Nohavica, Nerez, Radek Pastrňák, Pokáč, nebo Vlasta Redl v podání swingového bigbandu

Populární B-Side Band vydal originální album Folk Swings

Redakce / 1.12.2020
B-Side band, který většina lidí zná zejména ze spolupráce s Vojtou Dykem, vydal originální album, které je celé složené z populárních folkových písniček ale v podání jedinečného big bandu pod vedením Josefa Buchty.
 

FOTOGALERIE - Jarek Nohavica, Nerez, Radek Pastrňák, Pokáč, nebo Vlasta Redl v podání swingového bigbandu

Josef Buchta také celé album produkoval. Některým písničkám swingová úprava sluší více, některým méně, ale za poslech stojí úplně všechny. Mně osobně se nejvíce líbí Plebs blues a Ježíšek Jarka Nohavici, Podvod od Brontosaurů (Nedvědi), Kočky od Nerezu v podání Evy Farné a Vojty Dyka a  Už to nenapravím Jaroslava Samsona Lenka. Rozpačitý jsem zejména z písničky Děkuji Karla Kryla v podání Vojty Dyka. Další písničky chtějí ještě několikeré přehrání.  

B-Side band
Začátky profesionálního brněnského big bandu B-Side Band bandleadera Josefa Buchty se datují rokem 2006. 18ti špičkovým hráčům se podařil překvapivý až téměř převratný vpád na českou hudební scénu. Jejich úspěchy provází mnoho premiér od znovuobnovení Jazzové mše a světové premiéry Brněnské suity legendárního „bromovce“ Jaromíra Hniličky přes fenomenální spojení s vyhledávaným a obdivovaným zpěvákem Vojtěchem Dykem, přes světově proslulý vokální ansámbl New York Voices až po unikátní projekt s držitelem Grammy americkým zpěvákem Kurtem Ellingem.

Podívejte se na první vidoklipy k některým písničkám:Písničky bez videa:Jan Holan
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 34x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Sociální pracovník/ice (Domov důchodců DKnL)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí