Vyhledej
Jaroměřsko > Krimi

Zloděj elektrokola odešel ve Dvoře Králové s prázdnou

Muž zastoupil cyklistce cestu, ta své elektrokolo ubránila.

Redakce / 28.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
V těchto dnech policejní komisař obvinil 19letého muže ze spáchání zločinu loupež a zahájil proti němu trestní stíhání, neboť se snažil okrást ženu ve Dvoře Králové o elektrokolo, na kterém ve večerních hodinách jela.
 

Mladíkovi je kladeno za vinu, že v pátek 23. srpna 2019 krátce po jedenácté hodině večer zastoupil ve Dvoře Králové nad Labem cestu ženě, která projížděla kolem na elektrokole. Přinutil ji zpomalit, následně do ní měl strčit, až upadla na zem. Chtěl se zmocnit jejího kola, poškozená si však své kolo držela a s mužem se o něj měla přetahovat. Po několika minutách muž svého úmyslu zanechal a utekl z místa pryč. Dle zpráv policie záměr krádeže překazil řidič náhodně projíždějícího vozidla, který zastavil. Žena si z incidentu odnesla odřeniny a modřiny, své kolo ale ubránila.  

Kriminalisté na základě  vyhodnocení všech okolností události následujícího dne (24. 8.) zadrželi 19letého provinilce v místě jeho bydliště. Po provedení potřebných úkonů byl ze zadržení propuštěn a stíhán je dále na svobodě. Svým jednáním měl navíc způsobit škodu na poškození elektrokola. Ta je vyčíslena na téměř 5 tisíc korun.

V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie.cz

 

Související články
Policisté hledají 43letého muže z Trutnovska
Nenapravitelný recidivista ujížděl Miletínem a Rohoznicí na kradeném motocyklu
U Dachov byla ukradena metrová socha Panny Marie
V Hořicích se nekradou jen sochy, ale také mobilní kadibudky
Lupiči vlezli do stejného domu ve Dvoře Králové třikrát - vždy úspěšně. Tento týden je policisté chytili
Zloděj s ukradeným autem ze Zlína ujížděl policistům i přes Dvůr Králové, dopadli ho za Hustířanama
Před policisty se opilcovi nepodařilo utéci, tak se začal prát

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2650x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
6.07.2020 14:40 - 6.07.2020 16:55
Hurvínkem do Jaroměře