Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Lékaři > KORONAVIRUS - informace z regionu

Ve Dvoře Králové se večer šířila neověřená zpráva o lidech z Juty, kteří nenastoupili karanténu

Redakce / 16.03.2020, Aktualizováno
EDIT: 24:00 Ředitel Špaček nám po dalších rozhovorech s vedoucími v noci potvrdil, že skutečně jsou v Jutě jednotlivci, kteří byli v předchozím týdnu (do neděle 8. března) v Rakousku (nikoliv v Itálii) a nastoupili v pondělí do práce. Karanténa však byla od 7. března určena pouze lidem vracejícím se z Itálie. O Rakousko bylo nařízení rozšířeno později (12. března). Dnes ráno nám Juta pošle přesnější informace.
Původní text článku z večera:
Na Facebooku se objevila zpráva o zaměstnancích Juty, kteří po návštěvě Itálie v minulém týdnu nezůstali v karanténě a dál chodí do práce. Zpráva se bez jakéhokoliv ověření začala masivně šířit regionem, ačkoliv se nezakládá na pravdě.

Požádali jsme generálního ředitele Juty pana Hlavatého o vyjádření. Jiří Hlavatý nás ubezpečil, že Juta má v tomto směru pevně nastavená pravidla a že on sám je každý den v kontaktu s řediteli svých továren, kde si ověřuje, zda vše probíhá dle pravidel. Zároveň potvrdil, že je nyní ve firmě několik zaměstnanců, kteří po návštěvách Itálie a dalších zemí nastoupili do karantény. V současné době nesmí žádní zaměstnanci Juty vycestovat. Jiří Hlavatý si je vědom dopadu nedodržování pravidel pro veřejnost i pro celou firmu.

V konkrétním případu, který byl dnes masivně šířen, šlo, dle ředitele jmenované továrny pana Špačka, o manžele, kteří byli v Rakousku a byli před 14 dny, kdy ještě Rakousko nebylo označeno za "nebezpečnou" zemi. Přesto dle ředitele pana Špačka zůstanou nyní 14 doma, aby se situace uklidnila a nikdo se necítil ohrožen. 

Za portál Královédvorsko.cz prosíme, příště je potřeba podobné věci nejdříve řešit na místě, nejlépe osobně, a nešířit nepotvrzené zprávy. V současné době panika a šíření neověřených zpráv ničemu nepřispívají. 

ROUŠKY VŠEM - ano, mají smysl!


Dále prosíme občany, aby pokud možno při plánovaném pobytu s dalšími lidmi používali roušky. Opravdu mají smysl - brání dalšímu případnému šíření nemoci. Zkušenosti z jiných zemí jsme popisovali zde. Česká vláda sice žádné takové opatření nevyhlásila, je ale zřejmé, že je to další smysluplná věc, kterou může udělat každý z nás, pokud chceme dále hromadně chodit nakupovat do supermarketů či do práce.
Například v sousedním Trutnově dobrovolníci již našili přes 700 bavlněných roušek, které budou distribuovány do tamních zařízení sociální péče.

Jan Holan


Související články
Slibované vyjádření ředitele Juty 03 ke zprávám na Facebooku
Vaše komentáře
Koronavirus v Juťe = okamžitá smrt pro malé město, 21.03.2020 15:07, Reagovat
Juta zřejmě nechápe co ke tento koronavirus schopný a směle dál pokračuje ve výrobě??? To snad není možný!! Vedení Juty se uklidí do svejch luxusních bytů a svym zamestnancum nabídne roušku si respirator který funguje jen pár hodin a s velmi přísnými higienickymi pravidly které v tak velkem počtu lidi na 1m ctverecny, je otazkou času kdy stačí jedno kychnuti zamesnancem který si omylem kýchne a rázem bude koranavirus všude!!! Upřímně nechápu jak si směle vedení naivně myslí že jsou zobliga???!!! Upřímně ani česká skodovka si takový pruser ktrery si nevezme na triko a samozřejmě musí a uzavírá svůj provoz to je snad jasné!!! Jsem původně ze dvora králové a tím moc dobre znam podminky zaměstnanců treba jen v závodní jídelně!!! Tak nezodpovědné nechat nakazit v jeden moment cele město upadne do karantény DĚKUJI PĚKNĚ!! Zůstávám radeji v Praze než v městě plných infikovaných!!! Šimku prober se a zavři to okamžitě#!! Nemáš sanci proti koronavirusu vsechny ohlídat!!! Inkubační doba je dva týdny a každé dva tydny Tento vir mutuje, to vás nezajímá??? A třetí týden nastává smrt... Ste vážně magori!!! Nemám slov!!! Pak se divime proč je tolik úmrtí a na tak malem městě je to katastroficky příběh!!! Protilatka proti tomuto viru bude až koncem tohoto roku!!! Kdo to vydrží cekat 8 měsíců na protilatku hm???
I technický ředitelJana, 16.03.2020 13:37, Reagovat
Bohužel i technicky ředitel J.Č. se po návratu z Rakouska nedal do karantény a týden se tu promenáduje jako by se nic nedělo. Je to nezodpovědné jednání samotného ředitelství. Jak s tímto jednáním naložíte p. Hlavatý? Až tak pevné v rukách to bohužel nemáte.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 19185x
 
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.
05.01.2024 - V okolí Braunova Betléma na území Hřibojed proběhne v sobotu 6. ledna 2024 od 9 do 13 hodin honitba. Prosím počítejte s omezeným vstupem na toto území.

Kalendář akcí
12.04.2024 17:00 - 14.04.2024
Řízkobraní v PAsáži
14.04.2024 19:00 - 14.04.2024 20:40
Kino - Matka v trapu
16.04.2024 18:00 - 16.04.2024 22:00
NáChodka turnaj šipkách
17.04.2024 15:45 - 17.04.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku