Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Krimi

Ve Dvoře Králové byl zadržen podmínečně propuštěný dealer drog: měl u sebe 170 g pervitinu a 200 tisíc Kč v hotovosti

Redakce / 18.04.2021, Dvůr Králové nad Labem
V pondělí 12. dubna 2021 policisté ze zásahové jednotky ve Dvoře Králové nad Labem zadrželi 32letého muže, proti kterému policejní komisař zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ty dále distribuoval v Královéhradeckém i Pardubickém kraji.
 

Obviněný muž byl v roce 2019 podmínečně propuštěn z vězení, kde si odpykával trest právě za výrobu a distribuci pervitinu, se zkušební dobou do dubna 2024. Nějaký čas žil řádně, avšak k výrobě pervitinu se následně opět vrátil. 

Od léta roku 2020 do současné doby vyrobil několik stovek gramů této drogy. Jako několikaletý uživatel pervitinu jej z větší části užíval sám, ale část poskytoval zdarma nebo prodával dalším uživatelům drog v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

V době svého zadržení měl obviněný muž u sebe téměř 170 gramů pervitinu a finanční hotovost téměř 200 tisíc korun. Následně muž policistům vydal také plynovou pistoli, kterou, dle svých slov, měl na případnou ochranu. 


Při domovní prohlídce a prohlídce vozidla bylo nalezeno dalších téměř 20 gramů pervitinu, marihuana, věci potřebné k výrobě pervitinu, jako prekursory a chemikálie, laboratorní sklo, rovněž injekční stříkačky a další věci související s drogovou trestnou činností, které budou následně podrobeny znaleckému zkoumání. Rovněž byly zajištěny dva motocykly, které si obviněný muž měl pořídit za peníze z prodeje pervitinu.

Policejní komisař včera k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově 14. dubna 2021 akceptoval a muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí trest od 2 do 10 let

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie ČR

 

Související články
Loupež ve Dvoře Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1964x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí