Vyhledej
Nejčtenější články
Jaroměřsko > Krimi

Pomoc při pátrání po seniorovi z Trutnova

Redakce / 5.04.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Žádáme veřejnost o pomoc pří pátrání po 77letém Antonínu Bobákovi z Trutnova, který včerejšího odpoledne odešel z domova a dosud se nevrátil. Muž rád cestuje stopem.

Pohřešovaný je vysoký 170-175 cm, zdánlivého stáří 75 až 80 let, střední postavy. Má hubený vrásčitý obličej, menší modré oči, krátké neupravené šedé vlasy, šedé vousy-strniště, umělý chrup. Bere léky na štítnou žlázu. Trpí středně těžkou stařeckou demencí. 

Na sobě by měl mít kostkovanou černo-bílou flanelovou košili, tmavě modrou mikinu, černé manšestrové kalhoty a černé tenisky. U sebe by měl mít rybářskou brašnu ze zelené celtoviny, v ní černou peněženku s nějakými penězi a kartičku pojištěnce. Pohybuje se krátkou šouravou chůzí v předklonu.

Antonína Bobáka naposledy viděli členové rodiny v úterý 4. dubna 2017 kolem 13.00 hodiny v Trutnově v ulici Na Struze u prodejny Alenka. Z kamer městské policie je dále vidět, že senior jde ulicí Na Struze do ulice Slezská. Zde jeho pohyb končí. Domníváme se, že muž mohl nasednout k někomu do vozu a vydat se na cestu. Mohl zamýšlet cestovat i na Slovensko, do obce Lesná, odkud pochází. Z domova již jednou odešel v červenci 2016, kdy byl nalezen u silnice poblíž Hradce Králové. Tenkrát uváděl, že chtěl jet do Brna.

Žádáme občany, kteří někde seniora viděli, popřípadě svezli či ubytovali, aby ihned podali zprávu Policii ČR prostřednictvím linky 158, nebo přímo oddělení pátrání kriminální služby v Trutnově na tel. 974 534 336, případně informaci předali nejbližšímu policistovi.


Autor:
Por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR

 
Vaše komentáře

Přečteno 973x
 
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - Během tradiční akce Čisté Krkonoše, kterou každoročně organizuje Správa Krkonošský národní park, se letos podařilo sesbírat přibližně 2,5 tuny odpadu. Do úklidu hor se během pátku a soboty zapojilo zhruba 300 pracovníků Správy KRNAP, dobrovolníků i návštěvníků hor. (Zdroj: KRNAP)
27.04.2026 - Na páteční svátek 1. května začne týdenní výluka v úseku Police nad Metují - Broumov na trati 027 Starkoč - Broumov. Výlukový jízdní řád, podle kterého jezdí náhradní autobusová doprava, se dotýká i trati Trutnov hl. n. - Teplice n. M.

Kalendář akcí