Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Krimi

Muž z Jaroměře vylákal od 3 lidí 90 mil. Kč. Případ se začal řešit až po úmrtí jednoho z poškozených

Čtyřicetjednaletý obviněný utratil peníze v hracích automatech a sázkových kancelářích

Redakce / 17.09.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
Podle obvinění měl 41letý muž z Jaroměře v letech 2011 až 2012 postupně vylákat od tří mužů (nar. 1952, nar. 1967 a nar. 1956) pod záminkou výhodného zhodnocení jejich finančních prostředků celkovou částku ve výši 89.661.770 Kč.
 

Obviněný vždy jednal podle téměř shodného scénáře. Na schůzkách s poškozenými, se kterými se znal, vystupoval jako jednatel společnosti s předmětem podnikání výroba a prodej drátěného programu se sídlem na Náchodsku. V úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch, od nich opakovaně v několika případech vylákal finanční půjčky, a to pod smyšlenou legendou jejich výhodného zhodnocení ve svých obchodech s hutním materiálem na Trutnovsku, v jednom případě na nákup pozemku. Na jednu z takto vylákaných půjček ve výši téměř 1,2 miliony korun sliboval výnos ve výši 48 % za dva měsíce, jindy výnos ve výši 36 %. Na získané finanční prostředky poté poškozeným vystavil směnky s termínem splatnosti a přislíbil vrácení peněz, což však neučinil. 

Půjčené peníze do zmíněných investic (obchod se železem) nevložil, naopak je použil pro svoji potřebu. Utratil je zejména v sázkových kancelářích (kurzovní sázky na výsledky sportovních utkáních), v rámci her na hracích automatech a video-loterijních terminálech. Když se jeden z poškozených dožadoval vrácení svých financí, jednatel jej uklidňoval smyšlenou legendou o právě probíhajících obchodních kontaktech v Itálii. 

Není bez zajímavosti, že celý případ vyšel najevo až poté, co jeden z poškozených v roce 2016 zemřel. Když v rámci dědického řízení vyšly najevo okolnosti o podezřelých transakcích na účtu zemřelého ve výši 17.900.000 Kč, obrátila se notářka na policii (v roce 2017).

Obviněný se částečně k uvedenému jednání přiznal, výši dluhu však popírá. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody od 5 do 10 let. 

Vrchní komisař odboru hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje jej v těchto dnech obvinili ze zvlášť závažného zločinu.

Zdroj: policie.cz

 

Související články
Podvodníci se vydávají za neslyšící, okrádají "dárce"
Chronický lhář a podvodník řádil v Jaroměři do června 2016
Násilí do vztahů nepatří. Ani těch bývalých
Služební auto platilo naftu i za jiná auta

 
Vaše komentáře
Kdo to byl?, 20.09.2018 22:13, Reagovat
Nemá ten dotyčný inicialy L.M.??? To by na něj sedělo...
 
 
Přečteno 2849x
 
 
 
Zpět