Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Krimi

Lupič z Dolního Nemojova je ve vazbě. Utekl z výchovného ústavu ve Dvoře Králové

Mladík skončil ve vazbě

Redakce / 3.02.2023, Dvůr Králové nad Labem
Minulý pátek 27. ledna 2023 vyjeli královédvorští policisté na oznámení v 4:39 hod. k vykradenému domu, ke kterému došlo v Dolním Nemojově. Na komunikaci v obci všimli podezřelé osoby s kapucí na hlavě a batohem přes rameno.

Policisté muže zkontrolovali a následně zadrželi - s „lupem“ z předmětného objektu. 
Obviněný utekl z výchovného ústavu ve Dvoře Králové nad Labem ve čtvrtek 26. ledna 2023 večer. V pátek nad ránem vnikl do zmíněného rodinného domu, ze kterého odcizil hodnotné náušnice, hodinky a řetízky vše v hodnotě přesahující 420 tisíc korun. 
„Lapka“ ukradené předměty policistům vydal a budou následně vráceny poškozenému. Policisté dalším šetřením na místě zjistili, že ještě neoprávněně vstoupil do neuzamčeného bytu v okolí činu, odkud odcizil věci za 7 tisíc korun a v neposlední řadě také prohledal motorové vozidlo Volkswagen, odkud se mu nic však „nehodilo“.

Nejednalo se však o jediný lup, který si tento mladík za poslední měsíc zkusil nejen na Královédvorsku.

Lustrací osoby vyšlo najevo, že se jedná o mladíka s bohatou trestní minulostí, který byl za poslední tři roky v několika případech odsouzen za provinění krádež a loupež, přičemž brány vězení opustil v listopadu 2022

Následně byl v prosinci 2022 opět přemístěn do výchovného ústavu, ze kterého do doby jeho zadržení už 4x utekl, přičemž vždy „na svobodě“ páchal majetkovou trestnou činnost.

Bylo proti němu zahájeno trestní stíhání v 11 případech pro podezření ze spáchání provinění krádež, porušování domovní svobody a pro provinění neoprávnění opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ke kterým došlo v Teplicích, na Pardubicku a na Královédvorsku v období od poloviny prosince 2022 do současné doby.

Obviněnému se klade za vinu, že v daném období v 5 případech prohledal neuzamčená zaparkovaná motorová vozidla, přičemž 2x měl sebou „komplice“ a minimálně pětkrát sám vnikl do rodinných domů. V pondělí 9. ledna 2023 na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové nad Labem, po útěku z výchovného ústavu, odcizil z lavičky batoh s doklady, který měl poškozený vedle sebe a z místa utekl, škoda činila 2 tisíce korun.

Obviněný se policistům ke všem svým činům doznal, dle jeho slov co odcizil, tak zpeněžil a prostředky použil na svou obživu.

Policejní komisař k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí mladistvého do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově v neděli 29. 1. 2023 akceptoval a muž je stíhán vazebně.
V případě prokázání viny mu jako mladistvému hrozí poloviční trest odnětí svobody z 5 let na 2,5 roku.

Foto: Trasologická stopa (policie.cz)

Zdroj: policie.cz

Související články
Užívá drogy, řídí bez oprávnění, krade na Trutnovsku i Náchodsku. Nyní čeká 34letý muž na trest
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 525x