Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Krimi

Královédvorský recidivista opět kradl - nevyšlo mu to

Redakce / 17.03.2023
Policisté ve Dvoře Králové nad Labem v úterý 14. 3. 2023 zadrželi 34letého muže, který se pokusil v obchodě se sportovním oblečením odcizit oblečení za téměř 3 tisíce korun.

Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež.

Obviněnému muži se nyní klade za vinu, že se v říjnu loňského roku vloupal do zaparkovaného vozidla, v únoru „navštívil“ sklepy v Husově ulici ve Dvoře Králové nad Labem a začátkem března měl nakupovat v obchodním centru bez peněz.

Jedná se o recidivistu, který je nezaměstnaný, bez bydliště a je uživatelem alkoholu, tvrdých i lehkých drog. Od roku 2004 byl 14x pravomocně odsouzen, přičemž strávil již 6 let ve výkonu trestu.

Od října 2022 do března 2023 zahájeno trestní stíhání v 5 případech, přičemž jsme ho odvinili z 31 skutků. Kladlo se mu za vinu opakované podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, dále porušování domovní svobody, krádež a poškození cizí věci.

Z jeho jednání vyplývá, že na něho uložené tresty ani předchozí trestní stíhání zřejmě neměly výchovný charakter.

Ve středu policejní komisař k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově včera odpoledne akceptoval a muž je stíhán vazebně.
V případě prokázání viny mu hrozí až 3letý pobyt ve vězení. 

Zdroj: policie.cz 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2118x