Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Krimi

Katalyzátory z aut na Náchodsku kradl teprve 19letý cizinec

Poškozeno bylo celkem 9 vozidel

Redakce / 3.11.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Na začátku října jsme upozornili na opakované krádeže katalyzátorů z vozidel na Náchodsku. Zloděje při krádeži nakonec přistihl občan v sousedním Hradecku.

Teprve 19letý cizinec je obviněn z krádeže katalyzátoru v 9 případech, z toho 8 se jich stalo na Náchodsku. Kriminalisté se podařilo sérii krádeží vyřešit díky svědkovi krádeže na Hradecku. Nahlásil podezřelý pohyb u vozidla polici a policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení okamžitě vyrazili na místo a muže  zadrželi. 

Svým řáděním měl způsobit majitelům souhrnnou škodu minimálně 124 tisíc korun. Náchodští kriminalisté muže obvinili z přečinu krádeže, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 5 let za mřížemi.

Na Náchodsku se jednalo nejdříve v 5 případech o krádež katalyzátorů z osobních automobilů tovární značky BMW, Opel Vectra a Škoda Octavia. Všechny vozy stály zaparkované na volně přístupné ploše v ulicích či na parkovištích v Jaroměři, a v jednom případě pak v obci Dolany. Ke skutkům mělo dojít v době od 27. září do 3. října 2021. 

Později se k nim přidaly i další případy včetně popsané hradecké události. 

Zdroj: policie.cz

Související články
Policisté žádají o pomoc: hledají na Jaroměřsku zloděje katalyzátorů z aut
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 260x