Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Krimi

Dálniční oddělení Jaroměř zasahovalo v Hostinném

U řidiče se prokázala přítomnost psychotropních látek v těle

Redakce / 11.02.2021
Na začátku února policisté z nově vzniklého Dálničního oddělení v Jaroměři zadrželi 28letého řidiče, který v obci Klášterská Lhota rychlou jízdou předjel policisty ve služebním vozidle a následně nereagoval výzev k zastavení, ba naopak zrychlil. V obci mladému řidiči naměřili 78 km/h.
 

Asi po 400 metrech znenadání zastavil na kraji komunikaci a z vozu vystoupil spolujezdec. Policisté tedy opustili vůz a chtěli muže zkontrolovat, přičemž on před nimi začal opět ujíždět k obci Hostinné. 

Bohužel dále nereagoval výzev policistů k zastavení vozidla, a to ani použití donucovacího prostředku - varovného výstřelu.

Svou rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a když vjel na polní cestu a i nadále nereagoval výzev k zastavení, policisté opakovaně použili donucovací prostředek – varovný výstřel. Muže však ani výstřely nezastavili a pokračoval dál. Po ujetí dalších set metrů nezvládl řízení a vyjel mimo komunikaci do sněhu, což ho donutilo zastavit. Nečekal však na nic a dal se na útěk. Zasahující policisté ho po chvíli dopadli, když ho pod hrozbou namířené střelné zbraně spoutali a zadrželi.

Následně provedenou lustrací policisté zjistili, že osmadvacetiletému muži byl ve třech případech vysloven zákaz řízení motorových vozidel s výkonem až do října roku 2022, což však zjevně bral na lehkou váhu.

S řidičem policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, ovšem test na psychotropní látky byl pozitivní.

Trutnovští kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky ve vězení.Kateřina Sekyrková
Zdroj: Policie ČR
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 221x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí