Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Z nejhoršího jsme venku, hygiena však stále hlídá potenciální ohniska

Redakce / 23.04.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Aktuálně je Královéhradecký kraj jeden z nejméně koronavirem zasažených regionů ČR a díky tomu zde můžou v pondělí znovu otevřít školky bez toho, aniž by se v nich děti musely testovat nebo nosit roušky.
 

Za poslední týden v Královéhradeckém kraji přibylo 329 nových případů nákazy covid-19. Na přelomu února a března to bylo v průměru 5 000.

Aktuálně nízký počet nově nakažených odpovídá i situaci v nemocnici, kde je v regionu přes 25 % volných intenzivních lůžek pro všechny pacienty a nemocnice se postupně vrací do standardní operační péče. Trend slábnutí epidemie také naznačují výsledky testování ve školách. 

Přesto hejtman Martin Červíček vybízí k obezřetnosti a dodržování základních hygienických pravidel. Zároveň informuje, že ve spolupráci s krajskými hygieniky se snaží monitorovat jakýkoliv výkyv. "Po dohodě s obecními samosprávami hodláme zřídit mobilní odběrové stanoviště na místech, kde dochází k náhlému nárůstu nově nakažených, byť v malých číslech. Lidé tak budou mít možnost se nechat dobrovolně otestovat, aniž by museli absolvovat cestu na odběrové místo,“ doplnil hejtman Červíček

V některých městech stále tyto testovací centra stále spravuje město ve spolupráci s některou místní institucí. Někde vznikla soukromá testovací centra, která nabízejí i své mobilní týmy pro firmy. 

Jako jedno z takových ohnisek hygienici aktuálně vyhodnotili Jeníkovice na Hradecku, kam o víkendu zamíří odběrový tým hasičského záchranného sboru a umožní zde obyvatelům nechat si provést antigenní test na covid-19.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, Krajská hygienická stanice

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 650x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí