Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Pracovní skupina krizového štábu v Královéhradeckém kraji se opět aktivuje. Školy zde zůstávají otevřené

V kraji je přes tisíc případů covid-19

Redakce / 5.10.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V Královéhradeckém kraji je registrováno od konce minulého týdne více než tisíc aktivních případů nákazy covid-19. Na mimořádném jednání bezpečnostní rada kraje bylo rozhodnuto, že od pondělí 5. října bude aktivována stálá pracovní skupina krizového štábu.
 

Situace v našem kraji je vážná, ale není kritická. Je potřeba, aby naše nemocnice, záchranáři a další složky IZS byly navzájem informovány, proto jsme stálou pracovní skupinu krizového štábu přizpůsobili současným podmínkám. O dalších krocích v případě rapidního zhoršení stavu v regionu bude jednat krizový štáb,“ informoval hejtman Jiří Štěpán.

Krizový štáb: složení a funkceKrizový štáb je pracovním orgánem kraje pro řešení krizových situací. Předsedou krizového štábu je hejtman. Krizový štáb kraje tvoří bezpečnostní rada kraje a stálá pracovní skupina. Krizový štáb kraje plní úkoly stanovené krizovými opatřeními a navrhuje opatření hejtmanovi kraje.

V rámci IZS jsme připraveni rozvézt ochranné pomůcky na školská zařízení tak, jak určí ústřední krizový štáb. V tuto chvíli ale v našem kraji na základě rozhodnutí hygieny zůstanou školy otevřené,“ doplnil hejtman.

V nemocnicích v Královéhradeckém kraji je aktuálně 51 hospitalizovaných pacientů s covid-19. K 4. říjnu bylo v regionu 1119 aktivních případů nákazy. Nejvíce zasažený je okres Náchod, kde hygienici uvádí 403 potvrzených případů.


Naposledy pracovní skupina krizového štábu pracovala na jaře během první vlny epidemie. Jejím hlavním úkolem byla distribuce a nákup ochranných prostředků.

Od pondělí 5. října je zároveň vyhlášen na dobu 30 dnů nouzový stav

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o vyšetření na Covid-19 rozšíří se také od pondělí 5. 10. 2020 dvě z pěti odběrných míst v nemocnicích Královéhradeckého kraje prodlouží provozní dobu na osm hodin denně, včetně víkendů a navýší se počet odběrových míst pro samoplátce (opět je otevřen Trutnov).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, Krajská hygienická stanice


 

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 577x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí