Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Obchody i služby otevírají ve čtvrtek 3. prosince. Povolení mají i ZOO

Česko přejde na 3. stupeň pohotovosti Indexu protiepidemického rizika (PES) ve čtvrtek 3. prosince.

Redakce / 29.11.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Velkou nejistotu prožívali majitelé obchodů a podnikatelé ve službách až do dnešnního odpoledne: můžu otevřít zítra, tento týden, dočkám se do Vánoc? Otevřu ještě vůbec? Čekalo se na rozhodnutí vlády, která zasedala výjimečně v neděli, aby všem oznámila závěrečný verdikt.
 
Vláda nakonec po celodenním jednání jednohlasně odsouhlasila uvolnění protiepidemických opatření, které se váží na stupeň číslo 3

Ovšem až od čtvrtka 3. prosince se dle ministra zdravotnictví Blatného mohou otevřít obchody, služby i restaurace (na poloviční kapacitu). Pondělní termín odložili kvůli domnělé nepřipravenosti podnikatelů. Pro nově otevřené provozovny budou platit stejná pravidla jako pro již otevřené obchody, tzn. 1 zákazník na 15 m2, dvoumetrové rozestupy apod.

Dále při nakupování stále trvají i po 3. prosinci tato omezení: v otevřených nákupních centrech, obchodech a provozovnách služeb se smí lidé pohybovat maximálně ve 2členných skupinách, které mají mezi sebou dvoumetrové rozestupy (s výjimkou dítěte do 15 let v doprovodu dospělého ze společné domácnosti), povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách stále trvá. Od 3. prosince se zároveň ruší zákaz vycházení.

Více volnosti budou mít i sportovci, kteří budou moci stejně jako široká veřejnosti využívat vnitřní sportoviště pro individuální sporty v max. počtu 10 deseti osob. Roušky budou muset mít amatérští sportovci, testovaní profesionálové ne. Venku spolu budou moci soutěžit 2 týmy. 

Dobrou zprávou je také čtvrteční otevření zoologických zahrad, a to opět za určitých podmínek. Ty vám určitě co nejdříve sdělí samy zoologické zahrady. Je tak možné, že vánoční atmosféru se ve dvorské zoo nakonec přeci jen vychutnáme. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Tisková konference vlády
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 598x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí