Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Královéhradecký kraj konečně obdržel 23 tisíc respirátorů FFP2 z Číny

Redakce / 20.03.2020
Z dodávky 1,1 milionu respirátorů stát vyčlenil přes několik set tisíc kusů pro kraje. Královéhradecký kraj obdržel 23,4 tisíce kusů. Respirátory FFP2 rozdělí především mezi zdravotnickou záchrannou službu a své nemocnice.
 

Obdrželi jsme 23,4 tisíce respirátorů FFP2, které budeme distribuovat naší zdravotnické záchranné službě a krajským nemocnicím. Je to významná dodávka ze státní zakázky, která nám velmi pomůže doplnit zásoby ochranných pomůcek. Část dodávky předáme zdravotnické záchranné službě a v pondělí budeme materiál zavážet do našich nemocnic, které mají na tento víkend se zásobou respirátorů vydrží, informoval hejtman Jiří Štěpán.

Náklad respirátorů přivezlo z Prahy ministerstvo vnitra do Opočínku na Pardubicku, odtud je do hradeckého regionu dnes přepraví Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje.


Včerejší tisková zpráva:

Kraj už zajistil tisíce ochranných pomůcek pro nemocnice, záchranáře a další V těchto dnech Královéhradecký kraj nakupuje ochranné pomůcky, kde to jen jde. Doteď 
pořídil přes tisíc respirátorů, které rozdělil mezi své nemocnice a záchranáře. Vedle toho kraj nakoupil 117 tisíc roušek pro sociální služby, praktické lékaře nebo hasiče, dalších 23 tisíc roušek dostal darem.

„Snažíme se nakoupit, co se dá. Před pár měsíci nikdo nepředpokládal, jaká bude situace. Ze všeho nejdříve jsme potřebovali zajistit pro nemocnice a záchranáře dostatek respirátorů, které dnes vyžadují všichni poskytovatelé zdravotních služeb. Respirátorů je ale velký nedostatek v celé republice, proto jsme nakoupili chirurgické roušky, které distribuujeme mezi soukromé praktické lékaře, obecní samosprávy, ale i mateřské školy,“ informoval hejtman Jiří Štěpán. 

Královéhradecký kraj nakoupil 1000 kusů respirátorů FFP1 a 300 kusů respirátorů FFP2. Respirátory kraj rozdělil mezi nemocnice, zdravotnickou záchrannou službu a lékařské nebo stomatologické pohotovosti.

Vedle toho kraj nakoupil 117 tisíc roušek, které rozdělil mezi sociální služby v kraji, praktické lékaře pro děti a dorost i pro dospělé, obecní samosprávy, zařízení pro následnou péči a rehabilitaci, nemocnice, mateřské školy, hasiče, záchranáře, policisty a další. Stejně tak kraj rozdělil i dalších 23 tisíc roušek, které dostal darem od sdružení Život bez bariér z Nové Paky a společnosti Medilab z Českého Meziříčí.

„Dnes jsme začali distribuovat roušky i pro ambulance. Chceme, aby všichni, kteří jsou v první linii, měli zásobu ochranných pomůcek, které zabrání dalšímu šíření koronaviru. Je ale potřeba říci, že situace na trhu je problematická,“ doplnil hejtman. Kraj se podle něj snaží zajistit nákup jakýchkoliv ochranných pomůcek.

Královéhradecký kraj do dnešního dne obdržel 2912 kusů respirátorů FFP2 a FFP3 od státu, které rozdělil podle klíče ministerstva zdravotnictví mezi Fakultní nemocnici Hradec Králové, zdravotnickou záchrannou službu a krajské nemocnice. Vedle toho ministerstvo kraji poskytlo 5,5 tisíce roušek, které kraj rozdělil mezi své nemocnice.

odbor kancelář hejtmana

 

Související články
Od včerejšího dne je v kraji 6 nových pacientů - tentokrát jsou nakažení v každém okrese
Dva noví pacienti v okrese Trutnov a 3 v okrese Náchod

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 555x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí