Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Koronavirus uzavřel některá pracoviště mateřských škol ve Dvoře Králové

Redakce / 16.10.2020, Dvůr Králové nad Labem
Z důvodu výskytu nemoci Covid-19 na některých pracovištích mateřských škol ve Dvoře Králové nad Labem byla dočasně od pátku 16. října uzavřena pracoviště MŠ Dvořákova a dále žlutá budova pracoviště MŠ Slunečná. Již v průběhu týdne byla ze stejného důvodu uzavřena také zelená budova pracoviště MŠ Slunečná. Ředitelky mateřských škol spolupracují s krajskou hygienickou stanicí a postupují podle jejich pokynů.
 
Uzavřená pracovitě jsou v současné době dezinfikována, s jejich opětovným otevřením město Dvůr Králové nad Labem počítá po skončení karantény, kterou nařídila krajská hygienická stanice.
Ostatní pracoviště mateřských škol, které zřizuje město, fungují za zpřísněných hygienických pravidel, personálu bylo již dříve doporučeno nošení roušek. V tuto chvíli se nechystá plošné uzavírání mateřských škol, jako tomu bylo na jaře. 
„Situaci řešíme operativně. Po dohodě s ředitelkami přijímáme opatření podle situace na jednotlivých pracovištích. K úplnému uzavření školek bychom přistoupili pouze v případě výrazného zhoršení epidemiologické situace a ohrožení zdraví dětí a personálu nebo v případě nedostatku personálu,“ uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková, která je s ředitelkami mateřských škol v každodenním kontaktu.

V případě uzavření mateřské školy z důvody koronavirové nákazy mají rodiče dětí na ošetřovné. Informace, jak mají postupovat, najdou na stránkách:

Další podrobnosti najdou rodiče na stránkách dvorských mateřských škol:

➡ MŠ Drtinova www.msdrtinova.cz
➡ MŠ Elišky Krásnohorské www.mskrasnohorske.cz.

Jan Holan
Zdroj: mudk.cz
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2416x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí