Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Hejtman Královéhradeckého kraje chce i nadále zavřený okres Trutnov

Redakce / 14.02.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Včerejší tříhodinové jednání hejtmanů s premiérem nepřineslo, dle Martina Červíčka, konečný výsledek, a tak dnes pokračují v jednání s ministrem zdravotnictví. První zprávu o dnešním jednání hejtmanů zveřejnil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák za hnutí ANO na svém Twitteru.
 
V něm informuje, že všichni hejtmani se dnes dohodli na tom, že vládu požádají o vyhlášení nouzového stavu. Dle Vondráka je nouzový stav v daný okamžik jediná cesta, jak zvládnout krizový stav v naší zemi. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) doplnil, že hejtmani požádají o nouzový stav na 14 dní. Prioritou bude návrat dětí do škol, změny opatření bude vláda s kraji konzultovat. 

Předpoklady pokračování nouzového stavu dle hejtmana Královéhradeckého kraje (převzato z fcb Martina Červíčka)

💁♂Věřím, že na straně hejtmanů jsme schopni dojít ke společnému konsenzu ve smyslu požádání o NS na 14 dnů, ALE za předpokladu, že:
▶stávající opatření doznají smysluplných úprav
▶premiér se setká v poslanecké sněmovně se zástupci opozice, aby bylo zřejmé, že případně zítra přijaté resumé bude akceptováno i sněmovnou, a nedojde k jeho napadení
▶bude projednán pandemický zákon (jenž by měl nahradit stávající krizový, který je v tuto chvíli spíše politickou fraškou než účelnou legislativou)

👨💼Já osobně budu pro toto období nadcházejících 14 dnů POŽADOVAT:
▶OTEVŘENÍ MALOOBCHODU A SLUŽEB - rozšíření dostupnosti za dodržení režimových opatření.
▶ZRUŠENÍ OMEZENÍ VOLNÉHO POHYBU OSOB, zákazu volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. – zrušení
▶PŘIJMUTÍ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ PRO OKRES TRUTNOV spočívající v omezení volného pohybu osob v rozsahu současného usnesení vlády Usnesením vlády ČR č. 121 ze dne 11. 2. 2021 MAXIMÁLNĚ do 28. února 2021 do 23:59 hod.
▶ROZŠÍŘENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN PROVOZU ÚŘADŮ
▶ZAJIŠTĚNÍ BEZPEČNÉHO NÁVRATU DĚTÍ DO ŠKOL - například tím, že bude předložen harmonogram rozvolňování a potřebná opatření
💁♂Toto jsou oblasti, ve kterých považuji ZMĚNY za RELEVANTNÍ S OHLEDEM NA AKTUÁLNÍ SITUACI V NAŠEM KRAJI, jenž v tuto chvíli jednoznačně ještě není připraven na celkové rozvolnění a považuji to za první krok k tomu, abychom po uplynutí nadcházejících dvou týdnů, mohli vyhodnotit efektivitu opatření i trend vývoje epidemie a případně přistoupit k dalším jednáním/uvolněním.
Nicméně, zítra BUDEME DISKUTOVAT TAKÉ O SPORTU, VENKOVNÍCH TRÍZCH A KULTUŘE.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb M. Červíčka, ČT24, twitter

 

Související články
Od pátku se na víkend okres Trutnov uzavře
"Promoření lidí v uzavřeném okrese není dobrá strategie. Otevření maloobchodů se nebojím," řekl v rozhovoru pro DVTV Ivan Adamec
K mobilním odběrovým týmům přidal Trutnov odběrové místo v centru města
11 výjimek za zákazu pohybu a pobytu mimo bydliště v ČR (nařízení vlády platné od 1. do 21. března 2021)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4205x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí