Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Epidemická situace v sociálních službách v kraji i čísla na Trutnovsku se zlepšují

Redakce / 7.03.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Počty nemocných klientů v sociálních službách v Královéhradeckém kraji jsou nejnižší od loňského prosince. Aktuálně je nákaza prokázaná v šesti zařízeních, další tři jsou v karanténě.
 

V pátek 5. března bylo v pobytových zařízeních sociálních služeb v Královéhradeckém kraji necelá dvě procenta (1,9 %) s covidem-19, jen o něco horší je poměr nakažených pracovníků (2,6 %).

 V tuto chvíli jsou nejvíce zasažena dvě zařízení: Domovy na Orlici v Borohrádku a Domov Důchodců v Náchodě, kde proběhlo 2. března 2. kolo očkování. V obou zařízeních je dohromady 51 pozitivních klientů. Jejich personál ale situaci zvládá a nevyužívá výpomoci Krajského pohotovostního mobilního týmu. 

Covid pozitivních je v současnosti 64 zaměstnanců pobytových služeb z celkových 2 465. Začátkem února to bylo dvojnásobně více. Dalších 24 pracovníků je v karanténě.

Pobytové služby sociální péče zahrnují odlehčovací služby, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem zřizované samotným krajem, městy i soukromými subjekty.

V Královéhradeckém kraji probíhá v současné době mobilní testování obyvatel v obcích i ve firmách. Očkování již byli nejen zaměstnanci sociálních služeb, ale také začalo očkování pedagogických pracovníků. Přednost zde měli zaměstnanci dětských domovů a diagnostických ústavů, kteří se starají o děti 24/7. Očkování v kraji zatím brzdí nedostatek vakcín. 

Ve druhém čtvrtletí roku kraj počítá s dodávkou 145 tisíc dávek vakcíny měsíčně. Od dubna do června by tak měl mít k dispozici celkem 450 tisíc dávek vakcíny. Z měsíčních 145 tisíc dávek by 100 tisíc měla očkovat zdravotnická zařízení v připravované síti očkovacích míst. Zbývajících 45 tisíc vakcín by měli měsíčně očkovat praktičtí lékaři a také závodní lékaři velkých firem v regionu. Zda však bude mít kraj k dispozici předpokládaný počet vakcín, zatím není potvrzené. 

Aktuální vývoj počtu nemocných Covid-19:


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

Foto: fcb Domov důchodců Borohrádek


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4334x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online