Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Do Dvora Králové dorazilo 2 740 litrů dezinfekce. Ihned se rozvážela po městě a okolních obcích

Redakce / 27.03.2020
Město Dvůr Králové nad Labem v těchto dnech získalo 2 740 litrů dezinfekčního prostředku Anti-Covid, který byl vyroben speciálně pro boj proti onemocnění COVID-19 způsobeného novým typem koronaviru. Zatímco 1 740 litrů objednalo a zakoupilo město spolu s obcemi ve svém správním obvodu, 1 000 litrů daroval Královéhradecký kraj.
 

FOTOGALERIE - Do Dvora Králové dorazilo 2 740 litrů dezinfekce. Ihned se rozvážela po městě

První dodávku 1 200 litrů dezinfekčního prostředku přivezli pracovníci královédvorského městského úřadu ze skladu společnosti Čepro ve středu 25. března. Dezinfekce byla předána jak zástupcům obcí ze správního obvodu města, tak pracovníkům školských zařízení ve městě, pečovatelské službě, domovu důchodců atd.

Ve čtvrtek 26. března putovaly do Dvora Králové nad Labem dvě dodávky Anti-Covidu. Celkem 540 litrů přivezli ze skladu Čepro dobrovolní hasiči ze Žirče a dezinfekci předali opět zástupcům obcí a zástupcům organizací ve městě.

Rovných 1 000 litrů dezinfekce pak věnoval Královéhradecký kraj a část této dodávky, která je určena pro ORP Dvůr Králové nad Labem, byla distribuována také do ordinací lékařů.

„Už během čtvrtečního odpoledne a pátečního dopoledne se podařilo první dávky dezinfekčních prostředků předat nebo rozvést téměř všem našim praktickým lékařům a specialistům, městské nemocnici, pracovníkům technických služeb, České pošty i příslušníkům IZS, tedy právě těm, kteří jsou stále ve svých profesích v dennodenním kontaktu s velkým počtem lidí,“ řekl starosta Jan Jarolím a dodal: „Jsem rád, že se nám podařilo zajistit rychlé dodání takového množství dezinfekce, které jsme pro město a obce začátkem tohoto týdne objednali. Větší množství dezinfekce jsme poptávali i v rámci spolupráce s Královéhradeckým krajem pro celou oblast ORP Dvůr Králové nad Labem a je dobře, že díky této dodávce jí budou mít nejen menší obce na Královédvorsku pro tyto dny dostatek. V dodávkách dezinfekce chceme pokračovat i v dalších týdnech.“

zdroj: Město Dvůr Králové

 

Související články
Rada kraje dnes schválila nákup plicních ventilátorů pro nemocnici Náchod a holding otevře 2 nová odběrová místa

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 998x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí