Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Doprava > aktuálně

Z centra Dvora Králové zmizí parkovací kotouče, v centru lze jedním autem parkovat zdarma jen půl hodiny denně

Redakce / 26.10.2023, Dvůr Králové nad Labem
Už jen do konce října platí v centru Dvora Králové více než 10 let starý parkovací režim, který umožňoval řidičům stát na místech k tomu určených hodinu zdarma přes tzv. parkovací kotouč.


Od 1. listopadu 2023 dojde k již dříve avizované změně režimu parkování na náměstí T. G. Masaryka a Palackého ulici. Tento prostor byl před více než 10 lety rekonstruován z dotačních peněz a v rámci udržitelnosti zde muselo být po dobu 5 let parkování zdarma. Jedna hodina zdarma zde nakonec platila více než 10 let. Nový režim zpoplatnění parkování se však dotkne nově i Rooseveltovy ulice (u nové polikliniky).

Na všech těchto zmíněných lokalitách již došlo k instalaci parkovacích automatů, díky kterým bude možní parkovné zaplatit nejen v hotovosti, prostřednictvím SMS zprávy, mobilní aplikací SEJF, ale také platební kartou. Stejně jako u ostatních parkomatů ve městě je nutné na nich zadat registrační značku parkovaného vozidla. Ačkoliv u nových parkomatů vyjede automaticky parkovací lístek, řidiči ho nebudou muset umísťovat do vozidla, jehož SPZ zadali do systému. 

Řidiči bude mít prvních 30 minut parkování zdarma, ale i tak je nutné do parkomatu zadat kvůli kontrole registrační značku vozidla. Za každou další započatou půlhodinu zaplatí 10 Kč. Tuto zvýhodněnou první hodinu budou však moci využít pouze jednou denně, stejně jako je to nyní u ostatních parkovat ve městě. V případě platby prostřednictvím SMS zprávy nebo aplikace SEJF platí pouze hodinový tarif - první hodina stojí 10 Kč, každá další započatá 20 Kč. 

Na náměstí T. G. Masaryka budou muset hradit parkovné i držitelé parkovacích karet. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2420x