Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Doprava > aktuálně

Novou okružní křižovatku v Trutnově se podařilo dokončit 1,5 měsíc před termínem

Redakce / 6.11.2022, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Jedna ze zásadních dopravních stavbě v Trutnově - okružní křižovatka na Pražské ulici - je již zprovozněna. Zároveň se obnovuje provoz nedaleké autobusové zastávky.

Dopravní úleva pro celé město 

Nová okružní křižovatka v Trutnově na silnici I/16 již slouží motoristům. Stavba začala 4. dubna a končit měla v prosinci. První auta projela oběma směry již 4. listopadu. Během stavby byla silnice vždy průjezdná v jednom směru (do centra), motoristé jedoucí z druhé strany museli použít cestu po nábřeží a kolem nádraží. 

Díky vynaloženému úsilí všech zúčastněných se tak zásadně uleví městu od zvýšeného provozu na objízdných trasách. Zatím zůstává uzavřena jeden větev křižovatky - ulice Žižkova - z důvodu dokončovacích prací. Přípojná Úpická větev již motoristům slouží. Úplné dokončení stavebních prací se předpokládá koncem listopadu v závislosti na klimatických podmínkách.

Celá stavba v intravilánu obce byla zatížena velkým množstvím přeložek inženýrských sítí. Z důvodu neúnosného podloží musela proběhnout sanace aktivní zóny. Okružní křižovatka byla z důvodu prací za provozu prováděna na tři etapy a zároveň s ní došlo z důvodu zvýšení bezpečnosti k úpravě přechodů u mateřské školky. Nad rámec naší stavby bylo správcům sítí umožněno opravit teplovod v ulici Žižkova a bezvýkopově opravit kanalizaci, včetně opravy kanalizačních šachet, které byly za hranicí životnosti.

Nová autobusová zastávka - Hřbitov

Zároveň s řešením tohoto důležitého dopravního uzle přišlo město Trutnov i s novinkou pro pěší v této oblasti města: zprovozněná je od 7. listopadu 2022 zastávka Hřbitov také ve směru příjezdu do Trutnova od Hradce Králové. Doteď byla zastávka obsluhována pouze ve směru z Trutnova a cestující jedoucí v opačném směru museli využívat až zastávku Na Struze v centru města.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ŘSD, Královéhradecký kraj


Související články
Dopravu v Trutnově omezí rekonstrukce nepřehledné křižovatky v centru města (duben - prosinec 2022)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 359x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)

Ortoptista (Léčebna zrakových vad)


Kalendář akcí
5.12.2022 17:00 - 5.12.2022
Největší čertovská sešlost
24.12.2022 09:00 - 24.12.2022 13:00
Štědrý den v pevnosti Josefov 2022