Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Doprava

320 parkovacích míst za 190 miliónů korun: parkovací dům pro nemocnici v Trutnově

Redakce / 4.09.2022, Trutnovsko a Úpicko
Kraj vyhlásil veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci parkovacího domu v Trutnově, který by se měl začít stavět v roce 2024.

Veřejná zakázka na projektovou dokumentaci k výstavbě parkovacího domu v trutnovské nemocnici byla vyhlášena za maximální částku 6,8 milionu korun

Se zahájením stavby nového parkovacího domu s kapacitou 320 parkovacích míst za zhruba 190 milionů korun kraj počítá v roce 2024. Aktuálně má trutnovská nemocnice k dispozici 120 parkovacích míst.

Návrhy stavby bude zpracován novou formou BIM (metoda Building Information Management), která umožňuje kvalifikované a transparentní zadávání a hodnocení veřejných zakázek, zvýšení kvality projektové dokumentace, snížení chybovosti apod. Tato metoda také například dokáže lépe definovat požadavky na výslednou stavbu, transparentně elektronicky kontrolovat průběh stavby v jejích jednotlivých fázích a minimalizovat vícenáklady při realizaci. 

 "Kraj ve fázi přípravy výstavbového projektu na nový parkovací dům v trutnovské nemocnici tuto metodu ověří, a to včetně funkčnosti, využitelnosti a procesů spojených s užíváním Společného datového prostředí (CDE), které kraj pořídil pro účely tohoto pilotního projektu,“ doplnil náměstek Bulíček.


Další investice kraje do krajských nemocnic:

  • V trutnovské nemocnici se buduje nový pavilon oddělení klinické biochemie za 129 milionů korun, který bude hotov začátkem roku 2024. 
  • V rychnovské již začaly stavební přípravy na modernizaci a přístavbu stávajícího multioborového pavilonu.
  • Ve Dvoře Králové se na budovu laboratoří staví nástavba se dvěma operačními sály zhruba za 63 milionů korun.
  • V jičínské nemocnici se staví celá budova pro onkologii, hematologii a laboratoře. 
  • V Oblastní nemocnici Náchod se v červnu letošního roku zprovoznil nový parkovací dům za 47 milionů korun. 

Zdroj: Královéhradecký kraj

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 403x