Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Co se děje

Vánoční koledy zazněly na Štědrovečerním zpívání na náměstí TGM ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 25.12.2018
Hodinu před půlnocí se na náměstí TGM sešla řada Královédvoráků, aby si spolu s Královédvorským chrámovým sborem připomněli a společně zazpívali nejkrásnější vánoční písně a koledy, mezi kterými nechyběla Tichá noc, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši, Veselé vánoční hody a mnoho dalších. Podívejte se na velkou fotogalerii.
 
V přibližně půlhodinovém zpívání zazněly ty nejznámější tradiční koledy, které byly uvedeny ve dvou blocích. Završením byl společný zpěv písně Narodil se Kristus Pán. Královédvorský chrámový sbor řídil Vít Havlíček, který se také postaral o doprovod tohoto sboru. Průvodní slovo zajistila Martina Zemková, která také krátce promluvila o historii vánočních koled. K dispozici rovněž bylo Betlémské světlo v lucernách před betlémem. Nápaditou akci pořádal Královédvorský chrámový sbor z.s. ve spolupráci s městem Dvůr Králové nad Labem.

Podívejte se na video z fotografií. Zvuk je natočen přímo na místě :-)

FOTOGALERIE - Vánoční koledy na náměstí TGM ve Dvoře Králové

 

Související články
O neodborně opravených varhanách ve Dvoře Králové pohledem prof. Jaroslava Tůmy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1884x
 
 
 
Zpět
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Volná pracovní místa
Kalendář akcí