Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Co se děje > výstavy

Městské muzeum ve Dvoře Králové po více než 4 měsících otevírá. Prodloužilo výstavu Příběhy jednoho města

Redakce / 1.05.2021, Dvůr Králové nad Labem
Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem se po pauze způsobené koronavirovou pandemií znovu otevře návštěvníkům v úterý 4. května 2021. Zavřené bylo kvůli vládním nařízením od 18. prosince 2020.
 

Přístupné budou zatím stálé expozice umístěné v Kohoutově dvoře. Jedná se výstavy Tradice výroby vánočních ozdob, Historie města Dvora Králové a textilní průmysl na Královédvorsku. Přístupná bude také galerie ve Špýcharu s Křížovou cestou. 

Do 30. května 2020 bude ještě přístupná výstava k výročí 750 let od první písemné zmínky o Dvoře Králové nad Labem s názvem Příběh jednoho města, která se nachází ve výstavní síni ve Špýcharu.

Expozice textilního tisku, která je umístěna v prostorách Střední školy informatiky a služeb na nábřeží Jiřího Wolkera, zůstane minimálně do  konce května pro veřejnost uzavřena z důvodů opravy topení v budově.

Před rokem po prvním lockdownu se muzeum otevřelo 12. května 2020. Na podzim proběhlo slavnostní otevření expozice věnované kulatému výročí Dvora Králové v rámci plánovaných městských slavností. O pár dnů později došlo k dalšímu lockdownu a přednášky související s touto jedinečnou výstavou tak byly zrušeny nebo přeloženy. 

Otevírací doba - jaro 2021

Do konce května je otevírací doba Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem následující:

úterý – pátek 9:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 16:00 hod.,

sobota a neděle 13:00 – 17:00 hod.

Doporučujeme si před návštěvou muzea vyhledat aktuální informace o otevřených expozicích na našich webových nebo facebookových stránkách.

Prosíme návštěvníky o dodržování  hygienických pravidel – dezinfekce rukou, dodržování rozestupů a ochranu dýchacích cest rouškou nebo respirátorem. 

Respektujte pokyny pracovníků muzea. 


 

Související články
Navštivte unikátní expozici textilního tisku ve Dvoře Králové nad Labem
Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem se opět otevírá 12. května
Výstava k významnému výročí města bude prodloužena do konce února 2021

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 516x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí